Sağlık-Sen’den teröre lanet

güvenlik güçlerinin özverili çalışmalarıyla terörist ve terör yandaşlarının hak ettikleri cezayı alacaklarını belirten Çırak, "masum vatandaşların hayatına kasteden teröristlerin yaptıkları yanlarına

Sağlık-Sen’den teröre lanet
Güvenlik güçlerinin özverili çalışmalarıyla terörist ve terör yandaşlarının hak ettikleri cezayı alacaklarını belirten Çırak, "Masum vatandaşların hayatına kasteden teröristlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Bunların hesabı mutlaka sorulacaktır. Türkiye;nin büyümesinden rahatsız olanlarla, uluslararası arenada söz sahibi olmasını istemeyen güçler, normal yollardan elde edemediklerini terör vasıtasıyla elde etmek için bilindik yöntemlerini ortaya koyarak, ;biz bu filmi daha önce görmüştük; dedirten oyunlarını sahneliyorlar" dedi.

Hazırlanan tezgaha sağduyulu Türk insanının düşmeyeceğini belirten Kemal Çırak, sözlerini şöyle sürdürdü, "Yüzyıllardır kültürel farklılıklarını zenginlik olarak görmüş ve kardeşçe barış içinde yaşamayı vazgeçilmez ilke olarak benimsemiş aziz milletimizin sağduyusu, demokratik gelişmelerin ve ekonomik kalkınmanın hız kazandığı her dönemde olduğu gibi bugünlerde de yeniden sahneye konulmak istenen bu kirli tezgah ve karanlık oyunların kesinlikle amacına ulaşmasına izin vermeyecektir. Memur-Sen olarak, demokratikleşme yolunda önemli bir mesafe kat etmiş, hazırlayacağı yeni anayasası ile bu hamlelerini perçinlemek isteyen ülkemizin, önüne çıkarılan bu engelleri birlik ve beraberlik içinde aşacağına olan inancımız tamdır. Terörden beslenen ve medet umanların ekmeğine yağ sürmemek için dış politikadaki kararlılığımızdan ve tam demokrasiyi gerçekleştirmeye yönelik adımların atılmasından vazgeçilmemeli, terörün hedefi olan özgürlükleri kısıtlayıcı hareket, eylem ve sözlerden kaçınılmalıdır. Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah;tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER