banner249

Merkezefendi Belediyesi’nde skandallar bitmiyor!

Merkezefendi Belediyesi’nde ikinci bir imar skandalı ortaya çıktı. Denizli’de özel bir hastanenin 1446 m2’lik inşaat alanına 6248 m2’lik yapı ruhsatı verildi. Yani kaçak yollardan inşaat alanını 4 kat arttırarak kanuna aykırı bir işleme imza attı.

Merkezefendi Belediyesi’nde skandallar bitmiyor!
banner240

Merkezefendi Belediyesi, ardı ardına yaşanan imar skandallarıyla gündemden düşmüyor. Kanuna aykırı imar düzenlemelerinin sıkça yaşandığı belediyede bu kez çok daha büyük bir skandala imza atıldı. Belediyenin İmar İşleri Müdürlüğü emsali 1, inşaat alanı 1446 metrekare olan bir hastanenin inşaat alanında usulsüzlük yaparak bu alanı 6248 metrekareye çıkardı. 

İLK USULSÜZLÜĞÜ İMAR İŞLERİ PROJE KONTROL SERVİSİ YAPTI
Özel bir hastane, 31.12.2020 tarihinde Merkezefendi Mahallesi’nde mevcut binasının arkasına yapacağı ek bina için Merkezefendi Belediyesi’nden 1446 metrekarelik emsal 1, inşaat alanı için yapı ruhsatı izin belgesini aldı. Ancak hastane yetkilileri daha sonra yapı izni 1446 metrekare olan alanı 4 kat artırarak 6248 metrekareye çıkardı ve bunu belediyenin İmar İşleri Proje Kontrol Servisi’nden usulsüz bir şekilde onaylatarak yapı ruhsatını altı. Müteahhitliğini Mimarlar Odası eski Başkanı Serdar Alayont’un yaptığı hastane binası 2 yılda tamamlandı.

İKİNCİ USULSÜZLÜĞÜ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ İSKAN SERVİSİ YAPTI!
Hastane yetkilileri usulsüz yönden aldıkları inşaat ruhsatını bu kez de projeye uymayarak tamamladı. Projesinde yer almasına rağmen hastane binasında araç asansörünün yerinde yapılmadığı ve buna iskan servisindeki yetkililerin göz yumarak yapı kullanma izni verdiği ortaya çıktı. 

İMO’DA AYKIRI BULMUŞTU
İmar İşleri Müdürlüğü’nde yaşanan imar usulsüzlükleri Denizli kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Merkezefendi Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yine 2018 deprem yönetmeliğine göre ruhsat vermesi gerekirken, 1975 deprem yönetmeliğine göre ruhsat düzenleyerek kanuna aykırı bir eyleme imza atmıştı. Bu nedenle İnşaat Mühendisleri Odası bu durumun kanunlara aykırı olduğunu hatırlatarak ruhsatın iptalini istemişti. 

BAŞKAN BUNLARDAN HABERİN VAR MI?
Belediye’nin İmar İşleri Müdürlüğü’nde yaşanan kanuna aykırı işlemler dolayısıyla kamuoyu adına soruyoruz;
Sayın Başkan; bu yaşanan gelişmelerden haberiniz var mı?
Bugüne kadar kamuoyuna yansıyan haberlerden dolayı herhangi bir tasarrufunuz oldu mu?
İlgili birimlerde imza yetkisi olan kişiler hakkında bir inceleme başlattınız mı?
Söz konusu bu eylemlerde sizin de bir dahliniz oldu mu?


 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2023, 10:32

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210