Madalya aşkına

minikler türkiye tekvando şampiyonası tekirdağ'da yapıldı.

Madalya aşkına

Minikler Türkiye Tekvando şampiyonası Tekirdağda yapıldı. Atatürk kapalı spor salonunda yapılan ve Ardahan ilinin ilk defa katıldığı, 61 ilden bin 754 sporcunun yarıştığı şampiyona 6 gün sürdü.
Şampiyonanın açılış seremonisi ikinci günde yapıldı. Seremoniye Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin, Tekirdağ Belediye Başkanı adına Başkan Vekili ve Belediye Spor Kulübü Başkanı Ali Kılıç, Tekirdağ Belediye Meclis Üyesi ve Belediyespor Kulübü Başyardımcısı Hasan Önbey, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Şevket Demirkaya ve Tekvando İl Temsilcisi Raşit Kaya katıldı.
Saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından konuşma yapan Tekvando federasyonu başkanı Metin Şahin, Tekvandonun bir kardeşlik sporu olduğunu, asla kalp kırıcı olmadığını belirterek bu sporun çocuğun gelişiminde ki faydalarını anlattı.
Plaketlerin takdimlerinin ardından bir gün önce dereceye giren sporcuların madalyaları verildi. Tekirdağ halk oyunları ekibinin güzel gösterilerinden sonra müsabakalara devam edildi.

Yarışmalar sonunda dereceye giren sporcular ve iller şöyle belirlendi
33 KG
1. Furkan Çakır - Konya Meram Bld. SK
2. Ramazan Köse - Ankara Birlik Tkd İht. SK
3. Emre Zengin - Bursa Osmangazi GSK
3. Mustafa Enes Bakoğlu - Bursa Nilüfer Eğt. Kur. SK

33 KG
1. Birsunur Dede - İzmir Gaziemir Bld. GSK
2. Kübra Korkmazer - Kastamonu Taşköprü Lider SK
3. Busenur Gökler - Samsun İlk Adım Bld. SK
3. Sürmeli Gizem Yücel - İstanbul Altunçevik Tkd SK

27 KG
1. Tunahan Ergül - Çanakkale Anafartalar SK
2. M. Emin Berişpek - İstanbul Babatlar SK
3. Ahmet Talha İnan - Niğde Dünya SK
3. Emin Yumurtacı - Edirne Belediye GSK

57 KG
1. Mehmet Han Baysal - Konya Belediye SK
2. Hasan Asrınsu Fıçıcı - Adana Şahin SK
3. Doğukan Gerez - Balıkesir Ferdi
3. M. Emin Aydoğdu - İstanbul Cihan SK

27 KG
1. Şerıfe Ilgız - Konya Belediye SK
2. Gülşen Erçoban - Adana Ejder Tkd SK
3. Ece Ateşova - Kırklareli Ergin SK
3. Özge Nur Sayar - Konya Çatalhöyük Bld. SK

57 KG
1. Zeynep Esma Uyumaz - Muğla Soyakan Marmaris SK
2. Seda Nur Karakuş - Gaziantep Nizip M. Akif Ersoy Halk Eğt.
3. Betül Beyza Günışık - Kocaeli Kağıtspor
3. Selin Bağdatlı - Hatay Öz Şampiyonlar Tkd SK

30 KG
1. Batuhan Ege - Tekirdağ Bld. SK
2. Emre Eken - Samsun Yaşar Doğu SK
3. Ertuğrul Kaan Eşme - Edirne Balkan Yıldızı SK
3. Metehan Kartal - İstanbul Egemen İht. SK

40 KG
1. Ferhat Can Kavurat - Kocaeli Çınarlı SK
2. Ömer Faruk Akgül - Yozgat Sorgun Bld. SK
3. Furkan Berberoğlu - İzmir Foça Bld. SK
3. M. Talha Aydoğan - İStanbul Büyükşehir Bld. SK

30 KG
1. Ece Sarıçiçek - Bozyaka Korean Tkd. SK
2. Busenur Köroğlu - Ankara Kartal Tkd. SK
3. Ayşe Sümeyra Alıcı - Kayseri Ferdi
3. İdil Akın - Edirne Rumeli GSK

40 KG
1. Arzu Okay - Diyarbakır Doğa Sporları
2. Havvanur Çoban - Konya Ferdi
3. İlayda Yılmaz - Mersin Silifke Elit SK
3. Beyza Kara - İzmir Koçoğlu SK

45 KG
1. Emre Gül - İstanbul Başakşehir Ünlü SK
2. Uğur Uyanık - Ankara Yeşim Tkd. SK
3. Hüseyin Kartal - Ankara Kartal Tkd. SK
3. Şükrü Yıldırım - İstanbul Egemen İht. SK

50 KG
1. Hamza Can Saçma - İzmir Koçoğlu SK
2. Hüseyin Ali Erciyas - İçel Büyükşehir Bld. SK
3. Musa Geçgel - Antalya Tornado SK
3. Niyazi Cürün - Çorum SK

45 KG
1. Seray Oğuz - Kırklareli Ergin SK
2. Fatma Zehra Karabağ - Kırklareli Ergin SK
3. Ebru Moral - Sakarya Şampiyonlar Tkd. SK
3. Elif Beyza Öztürk - Konya Selçuklu Bld. SK

50 KG
1. Gülsüm Gültekin - Eskişehir Önder GSK
2. Melissa Çoralı - Kırklareli Ferdi
3. Yasemin Asena Arıoğlu - Muğla Sayokan Marmaris SK
3. Ayşe Sena Aytürk - Konya Selçuklu Bld. SK

36 KG
1. Hakan Reçber - Ankara Birlik Tkd. SK
2. Mahmut Ali Menekşe - Malatya GSK
3. Alperen D. Yıldırım - Malatya Judo Tkd. İht.SK
3. Özkan Kürşat Başarır- Ankara Keçiören Bağlum SK

36 KG
1. Fatma Keleş - Konya Meram Bld. SK
2. Elif Doğan - Kocaeli Derince GSK
3. İrem Erdoğan- İstanbul Ferdi
3. İdilnur Paçin - Diyarbakır Ferdi

+57 KG
1. Mert Çiçek - İzmir Büyükşehir Bld. SK
2. M. Emin Alıcıoğlu - Ankara Ziraat Bankası SK
3. Onur Çubuklu - Trabzon Gençlik Merkezleri SK
3. M. Yasin Bayramoğlu - Hatay Mehmet Erişik SK

+57 KG
1. Şeyda Ezen - Malatya İnönü Üni Akspor SK
2. Merve Atmaca - Ankara Akyıldırım SK
3. Sümeyye Egri - Ankara Keçiören Bağlum SK
3. Sadiye Keleş - Kayseri Fevziye Mollooğlu İ.Ö.O. SK

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.