banner249

Kepenek’ten Mevlid Kandili mesajı!

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kepenek’ten Mevlid Kandili mesajı!
banner240

Başkan Kepenek, mesajında şunları ifade etti, "Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Bu hafta insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyaya geldiği haftadır.

Hz. Muhammed (SAV)'in dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.

Bu hafta insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyaya geldiği haftadır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in 571 yılında Rebiü'l-evvel ayının 12. gecesi doğduğu bu mübarek gece Mevlid Kandili’dir. Bu gece, Müslümanlar arasında asırlardır büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır.

Sevgili Peygamber Efendimiz’in örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize şiar edinmeliyiz. İslam, bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerim ile Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve bereket, dünyamıza huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni eder, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kandilini en içten dileklerimle tebrik ederim."

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210