banner249

Kepenek’ten Cumhuriyet mesajı!

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılına özel bir kutlama mesajı yayınladı.

Kepenek’ten Cumhuriyet mesajı!
banner240

Başkan Kepenek, Cumhuriyet'in Türk milletine miras olarak kaldığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı, "Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında Cumhuriyet'in Türk milletinin en büyük mirası olduğunu belirten Başkan Kepenek, tarihi bir dönemeçte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan Cumhuriyet'in önemine dikkat çekti.

Başkan Kepenek, 19 Mayıs 1919'da başlayan bağımsızlık mücadelesinin, büyük bir zaferle taçlandırılması sonucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te Türk milletine Cumhuriyet'i ilan ettiğini hatırlattı. Cumhuriyet'in, atalarımızdan bizlere kalan en büyük miras olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetin, Türk milletinin birlik içinde verdiği varoluş mücadelesinin, azim, fedakarlık ve büyük bir kahramanlıkla ölümsüzleştiğini belirten Başkan Kepenek, milletin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar ve yokluklar içerisinde Türk milletinin iradesinin prangalarla asla kısıtlanamayacağını tüm dünyaya ilan ettiğini vurguladı.

Başkan Kepenek, binlerce yıllık devlet geleneği ile harmanlanmış olan Cumhuriyet'in 100. yılını gurur, mutluluk ve coşkuyla kutladıklarını söyledi. Cumhuriyetin 100. yılında, tarihten aldıkları güçle geleceğe umutla baktıklarını ve emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER