banner249

Kepenek’ten 10 Aralık Mesajı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kepenek’ten 10 Aralık Mesajı
banner240

I. Dünya Savaşı’nın ardından Birleşmiş Milletler, Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya gelerek İnsan Hakları Evrensel Bildirgesine imza attı. Bildirgenin kabul edildiği 10 Aralık tarihi ise İnsan Hakları Günü olarak belirlendi” diyen Başkan Kepenek, İnsanın en yüce değer olarak görüldüğü anlayışla kaleme alınan ve Birleşmiş Milletler üyesi devletler tarafından imzalanan beyanname; insanlık tarihinin geçmişten gelen mücadele ve arayışları neticesinde oluşturulmuş, tüm insanların ortak güvencesi olarak adeta insan haklarının anayasası hüviyetini almıştır” ifadelerine yer verdi.

Başkan Kepenek mesajını şu ifadelerle sonlandırdı, “Pek çok mazlum millete örnek teşkil eden bir milli mücadelenin sonunda, kurulan Cumhuriyet ile birlikte çağdaş dünyanın onurlu bir üyesi olma yürüyüşünde emin adımlarla ilerleyen ülkemiz, birey, kurum ve devlet ilişkilerini evrensel boyutta düzenleyen bu bildirgenin de altına ilk imza atan ülkelerden biri olmuştur.

10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde güzelliklerin, saygı ve sevginin, kardeşliğin hüküm sürdüğü bir Türkiye temenni ediyor ve hayalini kurduğum Türkiye için çalışacağımı ifade ediyorum”.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER