İzmirliler, ‘21 Aralık;ta bakın ne yapacak?

maya takvimine dayandırılan ''kıyamet'' inanışa aldırış etmeden günlük yaşamlarını sürdüren izmirliler, 21 aralık'la ilgili düşünce ve beklentilerini anlattı.

İzmirliler, ‘21 Aralık;ta bakın ne yapacak?
Emekli Ruşen Demirelli, kıyamete insanların mutlaka inanması gerektiğini ancak ;;21 Aralık;taki kıyamet inancını;; inandırıcı bulmadığını söyledi. ;;Kıyametin, bugünden yarına bir anda kopmayacağını;; ifade eden Demirelli, ;;Kıyametin izleri olur öncesinden. Bugün hala doğa aynı doğa, güneş aynı güneş. Bir anda olacak şey değil;; dedi.

Demirelli, ;;kıyamet günü;; için hummalı hazırlıkların sürdüğü Şirince;ye gitme niyeti bulunmadığını da belirterek, ;;Yarın sabah tıraş olacağım, normal hayatıma devam edeceğim. 60 yaşına gelmişim; ölsem ne olur kalsam ne olur. İnsanlar bir sürü sorunla uğraşırken, buna bir dala tutunur gibi tutunuyorlar. Belki de kıyametin kopsun istiyorlar;; diye konuştu.

;;MADEM GELİYORLAR, DÖVİZ BIRAKSINLAR;;
Gümrük müşavirliğinde görevli Aykut Aktaş ise ;;kıyametten;; ziyade Şirince;ye gelmesi beklenen 20 bin turistin yapacağı harcamanın önemli olduğuna işaret etti. Tek arzusunun İzmir;e gelecek turistlerin harcama yapması olduğunu ifade eden Aktaş, şunları söyledi, ;;Kıyamet için İzmir;e geliyorlar, ama döviz anlamında bir getirisi var mı yok mu ona bakmak lazım. Bence boşuna geliyorlar, inanmıyorum. İnansam ben giderdim, 1 saatlik yol. Boşuna geliyorlar, ama döviz anlamında bir şeyler olabilir. Madem geldiler, harcasınlar biraz. Yarın da normal bir gün işten eve evden işe şeklinde geçecek.;;

Öğrenci Ebru Yarluğbar da bir Müslüman olarak ;Maya kıyametine; inanmadığını dile getirerek, ;;Bir şey olacağını sanmıyorum, bundan önceki günlerimi nasıl geçiriyorsam öyle geçireceğim;; dedi.
Lise öğrencisi Ecem Ünalan ise kıyametin kopacağına inanmadığını, tek yapmak istediği şeyin uyumak olduğunu söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER