banner249

İşçiler bizim değil taşeronun!

Denizli'de faaliyet gösteren Sözkesen Cam Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ferit Sözkesen, maaş ödemelerinin geciktiği iddiasıyla fabrika önünde yapılan eylemle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşçiler bizim değil taşeronun!
banner240

Geçtiğimiz günlerde Merkezefendi ilçesine bağlı Hacıeyüplü Mahallesi 3120 Sokak'ta bulunan cam üretimi yapan bir fabrikanın önünde maaş eylemi yapılmıştı. Eylem sıcaklığını korurken Cam Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ferit Sözkesen, konuyla ilgili açıklık getirdi. Sözkesen, “Grev yapıldı denilen ekip bizim ekibimiz değil” diyerek sözlerine başladı. 

Kendi ekibinin grev yapmadığını belirten Sözkesen, “Grev yapan ekip taşeron firmanın ekibidir. 'Yıllardır çalışıyoruz, emeğimizin karşılığını alamıyoruz' deyimi tamamen yanlıştır. SKG’dan her yıl denetime giriyoruz, sorunumuz yok. Rutin denetimde iki denetimi başarı ile geçtik. Sigortasız eleman varsa, o bizi değil; taşeron firmayı bağlar. Sanayicinin imkanlar çerçevesinde çalışanlarına daha fazla maaş vermek istiyoruz. Biz kimseyi mağdur etmek ve mağdur edilmek istemiyoruz. Bu durum biz sanayicilere zarar vermektedir” şeklinde konuştu.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER