Emekli maaşlarıyla ilgili flaş gelişme!

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı 2022 yılında açıklanacak zam oranında. Zamlara ilişkin ilk açıklama ise AK Parti'den geldi.

Emekli maaşlarıyla ilgili flaş gelişme!

İşçiye yapılan yüzde 50 oranındaki zamların ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi. 3 Ocak 2022'de açıklanacak enflasyon ile yapılması beklenen zam içinse beklentiler yüksek.

Konuya ilişkin ilk açıklama ise AK Parti'den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan katıldığı bir televizyon programında, işçiye yapılacak zam oranında bir zammın da emekliye yapılacağının müjdesini duyurdu.

Özkan programda, "Vatandaşlarımızı bugüne kadar ne faize ne enflasyona ne de kur kumpaslarına yenik düşürmedik. Her daim aldığımız kararlarla satın alma güçlerini artıra artıra bugüne geldik. Demek oluyor ki geçen seneki emekli maaşlarıyla küresel enflasyon salgınına karşı vatandaşımızın ekonomik durumunu güçlendirecek bir rakam olacak. Oran olarak asgari ücret artışına yakın bir düzenleme olacak. Cumhurbaşkanımızın ekonomi ile ilgili müjdeleri de bu istikamettedir. Emekliye yapılacak zam da asgari ücret zammına yakın olacak." ifadelerini kullandı.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER