banner249

Büyükşehir basını Öztürk'e emanet!

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde önemli bir değişiklik yaşanıyor. Basın Yayın Daire Başkanlığı koltuğuna oturacak yeni isim belli oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’li Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, belediye daire başkanlıklarına getirilecek isimlerin belirlenmesi süreci devam ediyordu. Sonunda, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı için Pamukkale Üniversitesi'nde görev yapmakta olan Cenk Öztürk'ün adı netlik kazandı.

Büyükşehir basını Öztürk'e emanet!
banner240

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgilere göre, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde uzun yıllar çalışan deneyimli isim Cenk Öztürk, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak atanmak üzere görüşmelerin tamamlandığı belirtildi. Öztürk'ün nakli için gerekli yazının hazırlandığı ve atamanın yazının onaylanmasının ardından gerçekleşeceği ifade edildi.

Öztürk, yerel medya sektöründe uzun yıllar boyunca çeşitli görevlerde bulunmuş ve son 10 yıldır Pamukkale Üniversitesi’nde önemli görevler üstlenmiş bir isim olarak biliniyor. Yerel yönetim ile medya arasında köprü görevi üstlenecek olan Öztürk'ün atanmasıyla birlikte, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin iletişim stratejisi ve basın çalışmalarında yeni bir dönemin başlayacağı öngörülüyor.

CENK ÖZTÜRK KİMDİR?
11 Ağustos 1978’de doğan Öztürk, ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı.
Anadolu Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu.
1995 yılında meslek hayatına başladı ve Denizli yerel basında 11 yıl gazetecilik yaptı. DEHA TV ve Horoz Gazetesi’nin kuruluş ekibinde yer aldı. Sportif adında spor gazetesi çıkardı.
2006-2007 sezonunda Denizlispor’da Medya Sorumlusu olarak çalıştı.
2007 yılından itibaren Pamukkale Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde 10 yıl çalışan Öztürk, Eğitim Fakültesinde çalışma hayatını sürdürüyor.
Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin 28 yıllık üyesi olup, 2017-2020 Döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER