banner249

Bütçe çelişki dolu!

Merkezefendi Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı toplantısında yapılan görüşmeler sonucunda 2024 yılı bütçesi, 1 Milyar 800 Milyon TL oldu. Meclis’te Ak Parti Grup Başkan Vekili Yavuz Aki, 2023 performans ile 2024 performans programının çelişki dolu bir program olduğunu savundu.

Bütçe çelişki dolu!
banner240

Merkezefendi Belediye Meclisi'nin Ekim Ayı toplantısının 2. Oturumu gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın başkanlığında toplanan mecliste 9 madde görüşüldü. Gündem maddeleri arasında yer alan 2024 yılı bütçe görüşmeleri de tamamlandı. Müdürlük nezdinde oylamaya sunulan bütçe ve performans programı oy çokluğu ile kabul edildi. Merkezefendi Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesi 1 Milyar 800 Milyon TL olarak belirlendi.


 

Merkezefendi Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili Yavuz Aki, 2023 Performansı ile 2024 performansının birbiriyle çelişki dolu olduğuna dikkat çekerek, “2023 performans programında Belediye Hizmet Binası ve Merkezefendi Semt Polikliniği varken 2024 performans programına bu projeler alınmadı. Sormak istiyorum. Söz verdiğiniz bu projeleri yapmaktan vaz mı geçtiniz? 2023 ile 2024 performansları kitapçığındaki verilerle 2024 verileri aynı değil. Biz burada hangi kitapçığı dikkate alacağız. Tutmayan performansların sayısı oldukça fazla. Merkezefendi Belediyesi’nin ne yazık ki başarısız bir dönemi geçirdiğini ifade etmek istiyorum” dedi.


ÖNCELİKLERİMİZ DEĞİŞTİ
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da, ülkenin büyük felaketler yaşadığını, bununla beraber ekonomik krizin de baş gösterdiğini ifade ederek önceliklerin değiştiğini söyledi. Vatandaşların bu öncelik değişimine anlayış gösterdiğini ifade eden Doğan, “Bazı projelerimiz vardı bunları yapamadık. Lakin tüm enerjimizi sosyal projelere verdik. İnsana dokunan her projeye destek verdik” dedi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210