Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esnaf ve memurlara müjde!!!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan açıklamasında esnaf ve memurlara müjdelerini peş peşe açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esnaf ve memurlara müjde!!!

Açılışta konuşan Erdoğan, esnaflar için yeniden kredi desteği verileceğini belirterek, ihtiyaç sahibi aileler için de 183 milyon lira kaynak ayrıldığının müjdesini verdi. Erdoğan açıklamasında;

"Memurlarımıza ve esnaflarımıza vereceğimiz müjdeler var. Emeklilerimize 2018 yılında başlattığımız bayram ikramiyesi ödemesinin tutarını 1000 liradan 1100 liraya yükseltme kararı almıştık. Memur maaşlarını 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelere 1000 lira verilen nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz. Esnaflarımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteğiyle 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini 1 ay daha uzatıyoruz. TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin süresini 1 Temmuz tarihine kadar erteliyoruz" dedi.

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI UZATILDI

İş sözleşmelerinin fesih yasağının uzatıldığını belirten Erdoğan, "Ayrıca TESKOMB kefaletiyle taksit ödemesi yapamayan 240 bin kişinin 1 milyar lira tutarındaki borcu daha sonra tahsil edilmek üzere TESKOMB tarafından bankaya ödenmiştir. Çek ve senetlerle ilgili başka bir düzenleme de Meclis'te gerçekleştiriyor. İş sözleşmelerinin fesih yasağı 30 Haziran'a kadar uzatılmıştır.

İŞLETMELER İÇİN DE KREDİ DESTEĞİ

Gelir kaybına uğramış, nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan, imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük işletmelere yöneliktir. Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır. Mikro ve küçük işletmeler 3 Mayıs'tan itibaren e-devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilirler." ifadelerini kullandı.

"183 MİLYON LİRA İLAVE KAYNAK GÖNDERDİK"

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da yine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik. Tüm bu müjdelerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Böylece esnaflarımıza iş dünyamıza şu sıkıntılı dönemde yeni bir nefes alma imkanı sağladığımıza inanıyorum."

Hasan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten Eröz
Ayten Eröz - 2 hafta Önce

Ben eşimden boşandım iki çocuğum var kiradayım çok zor durumdayım hiç bir gelirim yok 400 tl kiram var sizden ricam bana yardım edin

Savaş birtanır
Savaş birtanır - 2 hafta Önce

Bir kuruş yardım alamadım ama başka REİS yok ALLAH başımızdan eksik etmesin

SIRADAKİ HABER