Yumurtada dev indirim!

Döviz fiyatlarının artışı nedeniyle maliyetlerin artması yumurta fiyatları da artmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kur düzenlemesi ile yumurta fiyatlarında yüzde 40'a varan indirim bekleniyor.

Yumurtada dev indirim!

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Kaya tarafından yapılan açıklamaya göre kur düzenlemesinin yumurta fiyatları dahil pek çok üründe indirim olacağı belirtildi.

Yerel marketlerin bir çoğunun hali hazırda fiyatları indirdiğine dikkat çeken Kaya, "Bir ay sonra yüzde 40 fiyatların aşağı ineceğini tahmin ediyoruz ve ineceğini iddia ediyorum." ifadelerini kullandı.

YÜZDE 30 İNDİRİM ZATEN YAPILDI

Kaya, şu an yüzde 30'a varan indirimler yapıldığını belirterek şöyle devam etti:

"Bu zincirleme oluyor. Bir market indirime girdiğinde rekabet oluyor. Biri yağın fiyatını indirdiğinde diğeri de indirmeye başlıyor. Bu zincirleme, Türkiye'deki tüm marketler ister istemez indirmek zorunda kalıyor çünkü müşteri kaybına uğruyor. Bu konuda Konya öncü oldu. İlk fiyatları düşüren Konya oldu. Markette raftaki ürünlerin fiyatı ilk aşamada yüzde 20-30 indi. Yani bir ay sonra yüzde 40 fiyatların aşağı ineceğini tahmin ediyoruz ve ineceğini de iddia ediyorum. Şu anda yüzde 30'a yakın fiyatlar indi ve inmeye devam edecek. Çünkü inmek indirmek zorunda. Yeni fiyatlı ürünler daha bitmediği için ilk başta yüzde 30 ile başladı. Bir aylık süreçte kurun böyle devam etmesiyle yüzde 40 daha iner. Buna temel gıda ve temizlik dahil."

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER