banner249

Trafik sigortaları uçuşa geçti!

Zorunlu trafik sigortasında 2024 yılı ücretleri güncellendi. Peki, Denizli’de en düşük ve en yüksek trafik sigortası ücreti ne kadar oldu?

Trafik sigortaları uçuşa geçti!
banner240

Milyonlarca araç sahibinin merakla beklediği Zorunlu Trafik Sigortası'nda tavan fiyatlar belirlendi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak’tan itibaren geçerli tavan tarifelerin bulunduğu güncel tabloyu yayınladı. Yeni sigorta bedellerinde aralık ayına göre yüzde 10 artış yapıldı. Buna göre Denizli'de otomobiller için en düşük (8’inci basamak) trafik sigortası tavanı 3 bin 426 lira olarak belirlendi. İşte Denizli'de fiyatlar.

MİLYONLARCA SÜRÜCÜYÜ İLGİLENDİRİYOR 
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak’tan itibaren geçerli tavan tarifelerin bulunduğu güncel tabloyu yayınladı. 

YÜZDE 10'LUK ARTIŞ 
Yeni sigorta bedellerinde aralık ayına göre yüzde 10 artış yapıldı Trafik sigortası; yaşayabileceğiniz bir kaza sonucunda karşı tarafın aracına, üçüncü şahısların malına ya da bedeni (sakatlık ve ölüm) zararlarına karşı olan yükümlülüğünüzü poliçenizin kapsamındaki teminat ve limitlere bağlı olarak sizin adınıza ödüyor. Bu limit her yıl değişiyor.

Zorunlu trafik sigortasında fahiş fiyatları kontrol altına almak için 12 Nisan 2017’den itibaren ‘tavan fiyat’ uygulamasına geçilmişti. Sigortacılar devletin belirlediği artış oranını geçemiyor. Tavan fiyat da her ay belli oranda artıyor. Bu oranlar belli periyotlarla artarken arada seyyanen zamlar da uygulanıyor. Bu yönde 1 Mayıs 2023’te tavan fiyata yüzde 5 zam yapılmıştı.

DENİZLİ'DE EN UCUZ 3 BİN 426 LİRA 
1 Aralık 2023 itibarıyla Denizli'de otomobiller için en düşük (8’inci basamak) trafik sigortası tavanı 2 bin 851 liraydı. 1 Ocak 2024 itibarıyla 3 bin 426 lira olarak belirlendi. Yine sürekli kazaya karıştığı için riskli grupta yani sıfırıncı basamakta yer alan sürücülerin ödeyeceği tutar yani 16 bin 927 liralık en yüksek tutar da 20 bin 528 liraya çıktı. Denizli'de trafiğe yeni çıkan bir araç sürücüsü aralık sonuna kadar 4’üncü basamak üzerinden sigorta yaptırdığında tavan poliçe fiyatı 6 bin 207 lira olarak uygulanıyordu. 1 Ocak’ta zamla 7 bin 538 liraya yükseldi. Sigorta şirketleri belirlenen tavan tutarın üzerinde poliçe kesemiyor


 

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER