banner249

İsviçre’deki yatırım imkanları OSB'de masaya yatırıldı  

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) ve Tim Swiss GmbH işbirliğiyle düzenlenen "İsviçre'de Yatırım İmkanları" toplantısı, yatırım fırsatları arayışındaki girişimciler ve iş dünyası temsilcileri için önemli bir platform olarak gerçekleşti.

İsviçre’deki yatırım imkanları OSB'de masaya yatırıldı  
banner240

Toplantı, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu'nda düzenlendi ve İsviçre'nin yatırım potansiyeli, ekonomik avantajları, Türkiye-İsviçre ticaret ilişkileri, ithalat-ihracat potansiyeli ve ticaret kalemleri gibi konuları ele aldı. Sunumun başında İlknur Timur, İsviçre'nin ekonomik ve sosyal yapısına odaklandı ve ardından Türkiye ile İsviçre arasındaki ticari ilişkileri anlattı. İsviçre'nin yatırım avantajları da özellikle vurgulandı.

Tim Swiss GmbH Yetkilisi İlknur Timur, İsviçre'nin gelişmiş, istikrarlı, bağımsız ekonomisine dikkat çekti. Aynı zamanda nitelikli iş gücü, düşük işsizlik oranı, "Made in Swiss" prestiji, lojistik avantajlar, Ar-Ge ve İnovasyon yoğunluğu, üniversite-sanayi işbirliği imkanları, sağlam altyapısı ile dünyanın finans merkezi olması, güçlü ve şeffaf bankacılık sektörü, Euro Bölgesi ile pozitif ilişkiler ve cazip vergi politikaları gibi unsurları sıraladı.

Toplantının soru-cevap bölümünde katılımcıların İsviçre'de yatırım yapma konusundaki merak ettikleri sorular da yanıtlandı. Bu etkinlik, yatırım yapma niyetinde olan iş insanları ve girişimciler için İsviçre'nin sunduğu imkanları daha iyi anlamalarına yardımcı oldu. İsviçre'nin yatırım ortamı ve avantajlarının daha geniş bir kitleye ulaşmasına katkı sağladı.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210