banner249

Sarayköylü gençlere Teknofest yolu!

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede eğitim gören lise son sınıf öğrencilerini İzmir'de düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e uğurladı.

Sarayköylü gençlere Teknofest yolu!
banner240

Sarayköy Belediyesi, gençlerin bilimsel çalışmalara katılmalarını teşvik etmek ve milli teknoloji üretme konusundaki ilgilerini artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. TEKNOFEST, Türkiye'nin önde gelen kurumları tarafından desteklenen ve ülkemizin teknoloji geliştirme hedeflerine katkı sağlamayı amaçlayan bir etkinliktir. Bu yıl İzmir'de düzenlenen TEKNOFEST, 27 Eylül - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede eğitim gören 12. sınıf öğrencilerinin TEKNOFEST'e katılmasına öncülük etti. Gençler, açılış günü olan bugün sabah saat 06.00'da Efe Meydanı'nda toplandı. Öğrencilerin uğurlama törenine Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Şube Müdürü Naile Delice Karademir ve veliler de katıldı.

Başkan Özbaş, 4 otobüsü ziyaret ederek öğrencilere "Hayırlı yolculuklar" dileklerinde bulundu. Özbaş, şunları söyledi: "Ana teması savunma sanayisi olan TEKNOFEST, dünyamızın savunma sistemlerine yön veren birçok yerli ve milli aracın sergilendiği bir etkinliktir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öğrencilerimizi TEKNOFEST'e göndermek istediklerini duyunca ben de çok heyecanlandım. Geleceğimiz olan siz kıymetli gençlerimizin dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivaline gitmesini istedik.

İnşallah oradan çok güzel bir şekilde faydalanacaksınız. Belki birçok arkadaşınız bu festival sayesinde ilham alacak ve gelecekteki mesleğini seçmesinde yön bulacak. Ülkemizi teknoloji, savunma sanayisi ve birçok yenilikte başarılarla taçlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'a ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum."

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210