banner249

Merkezefendi eğitim üssü olacak

Cumhur İttifakı'nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in kendi döneminde Merkezefendi’de gerçekleştirmeyi planladığı eğitim anlamındaki projeler, sınavı geçti. Genç nesilleri geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlamak amacında olan Başer, bilimden sanata, spordan meslek edindirme kurslarına kadar adeta ilçede tam bir eğitim seferberliği başlatacak.

Merkezefendi eğitim üssü olacak
banner240

Bugüne kadar açıkladığı projelerinin önemli bir kısmının eğitim alanında olduğu gözlemlenen AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in, seçim stratejisi tuttu. Merkezefendi’yi tam bir eğitim üssü yapmayı amaçlayan, seçim çalışmalarında seçmene bunu detaylarıyla anlatmaya çalışan Başer’in bu çabası, vatandaş tarafında karşılık buldu.

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in vatandaşla paylaştığı eğitim üzerine projelerinin tamamı ücretsiz olacak. Başer’in aynı zamanda gençlerin boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak için projelendirdiği çalışmaların içinde ilçenin farklı bölgelerine açılacak ücretsiz etüt merkezleri, ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin için ülkenin önemli eğitim kurumlarına ücretsiz eğitim gezileri, teknolojiden bilime, kültür-sanattan spora, genç ve kadın istihdamının arttırılması odaklı meslek edindirme kursları, Robotik Kotlama Eğitim Merkezi, ara eleman ve kalifiye elemen yetiştirmeye yönelik iş edindirme kursları ve 20 farklı alanda sürekli eğitim merkezleri eliyle verilecek meslek edindirme kursları, 10 bin çocuk ve 10 bin kadına ise ücretsiz spor kursları bulunuyor.

AK Partili Ekrem Başer'in eğitim alanında hayata geçirmeyi planladığı bu projeler, bölgenin eğitim seviyesini yükseltmek ve gençlerin geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlamak adına önemli bir adım olarak değerlendirilirken, tüm bu çalışmalar Başer döneminde Merkezefendi Belediyesi’nde oluşturulacak özel bir birim tarafından yürütülecek.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER