banner249

DOSTEM’den 10 kursiyere belge!

Denizli OSB Mesleki Eğitim Merkezi (DOSTEM), "Enine Boyuna Kalite Kontrol Eğitimi" adı altında düzenlediği eğitim programını başarıyla tamamlayan 10 kursiyere katılım belgelerini takdim etti.

DOSTEM’den 10 kursiyere belge!
banner240

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve İlkay Gürgün Gelişim Akademisi işbirliği ile gerçekleştirilen "Enine Boyuna Kalite Kontrol Eğitimi," Denizli OSB Mesleki Eğitim Merkezi DOSTEM'de tamamlandı. Toplamda 50 saat süren yoğun eğitim programını başarıyla tamamlayan 10 kursiyer, katılım belgesi almaya hak kazandı. Bu eğitim programı, tekstil sektöründe kalite kontrol alanında uzmanlaşmayı, üretim faaliyetlerini kalite planlarına uygun şekilde yönetmeyi, kayıt tutmayı ve kalite kontrol elemanları yetiştirmeyi amaçlıyor.

Program, toplam 9 günlük (500 saat) bir eğitim sürecini içeriyor ve meslek edindirme eğitimi olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, katılan kalite kontrol personellerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla firmalardan da destek alınmıştır.

Eğitim programı kapsamında katılımcılara kalite kontrolün temel konuları, tekstil bilgisi, terbiye işlemleri, üretim prosesleri, hata tanımları, kalite kontrolü, rapor hazırlama, final kontrol ve diğer teknik yetkinlikler aktarıldı.

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, eğitim programının Bölge Müdürlüğü ve İlkay Gürgün Gelişim Akademisi işbirliğiyle DOSTEM'de gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca, nitelikli personel yetiştirmeyi amaçlayan bu tür eğitimlerin birçok alanda düzenlendiğini ve Denizli'nin sanayi alanında ihtiyaç duyulan nitelikli personelin yetiştirilmesine katkı sağladığını vurguladı. Başarılı olan kursiyerlere iş hayatlarında başarılar diledi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210