Denizli Çözüm Koleji'nden kahraman sağlık çalışanlarına mektup

Denizli Çözüm Koleji öğrencileri son ders zilleri çalmadan önce, koronavirüs salgını nedeniyle pandemi döneminde vefakarca, gece-gündüz demeden halk sağlığı için aralıksız çalışan doktor ve sağlık çalışanlarına teşekkür mektubu yazdı. Her bir öğrencinin düşüncelerini, duygularını ve teşekkürlerini aktardığı mektuplar, kahraman sağlık çalışanlarına postalandı.

Denizli Çözüm Koleji'nden kahraman sağlık çalışanlarına mektup

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, normal yaşam düzenini tepetaklak etti. Pandemi döneminde salgınla mücadelede doktorlar ve sağlık çalışanları, en ön cephede adeta canlarını siper ederek halk sağlığını korumak amacıyla gece-gündüz demeden çalıştı. Hem hayat kurtardılar, hem de toplumu bilgilendirdiler. 1 Temmuz itibariyle de özlemle beklenen normalleşme süreci başladı. Son ders zili çalmadan önce Denizli Çözüm Koleji öğrencileri de, kahraman sağlık çalışanlarına yönelik düşüncelerini aktarmak için kalemlerini ellerine aldı. Her biri tüm sağlık camiası adına Denizli Özel Cerrahi Hastanesinde görev yapan doktor, hemşire, sağlık çalışanının ismine gönderilmek üzere duygularını beyaz kağıtlara işledi. Duygularını sözlere döken Çözüm Koleji öğrencisi Deren Şen ve Kerim Efe Girgin, “Sağlık çalışanlarımız gerçekten kahramanlarımız. Bu zor dönemde toplum için, bizler için vefakarca çalıştılar. Büyük başarı da yakaladılar. Tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız ve çok teşekkür ediyoruz” dedi. 


“ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”
Denizli Çözüm Koleji Kurucu Ortağı Kadriye Kıyak, öğrencilerini mektup projesi nedeniyle kutlayıp şunları söyledi;  “Dünya, ülkemiz gerçekten pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçti. Öyle ki, koronavirüs normal yaşam düzenini tam anlamıyla kısıtladı. Öğrencilerimiz;  arkadaşlarından, öğretmenlerinden, sınıflarından bile uzak kaldı. Ancak bu süreçte uzaktan eğitimle en iyi şekliyle öğrencilerimizin eğitim-öğretim hayatını devam ettirdik. Okulumuzda da tekrar öğrencilerimizle buluşma imkanı bulduk. Yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimiz inşallah, okullarıyla, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla  kucaklaşarak eğitim hayatlarına devam edecek. Normalleşme dönemine geçtiğimiz bu günlerde bizde koronayla mücadelede büyük emek veren, cansiperane çalışan, ailelerinden dahi uzak kalan tüm doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Bu yüksek bilinç ve algıyla hareket ederek, kahraman sağlık çalışanlarımıza duygularını ve teşekkürlerini ileten, onlara moral olmak isteyen öğrencilerimizi de mektup projelerinden dolayı tebrik ediyoruz.”

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER