DTO Haberleri

Başkan Erdoğan’dan büyük çağrı
12 Ekim 2018, 09:49 0
Başkan Erdoğan’dan büyük çağrı
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, bağlı oldukları TOBB’un destek çıktığı, hükümetin Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesindeki “İndirim Kampanyası’na Denizli iş dünyasının da katkı sağlamasının önemli olduğunu söyledi. Üyeleri ile işverenlere, Denizli Ticaret Odası’nın internet sayfasından ulaşacakları formu doldurarak kampanyaya katılmaları çağrısında bulundu.
Emlakçılar DTO’da toplandı
11 Ekim 2018, 10:39 0
Emlakçılar DTO’da toplandı
Denizli Ticaret Odası (DTO) ve Denizli Ticaret İl Müdürlüğü iş birliğinde, “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 5 Haziran 2018’de yayımlanan yönetmelikle, taşınmaz ticaretiyle iştigal edenlerin yetki belgesi almalarının zorunlu hale getirildiği ve 18 aylık bir süre tanındığı hatırlatıldı.
Başkan Erdoğan: “Platform sözcülüğü bir bayrak yarışıdır!”
09 Ekim 2018, 11:49 0
Başkan Erdoğan: “Platform sözcülüğü bir bayrak yarışıdır!”
Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini Denizli Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili'ye devretti. Platform sözcülüğü görevini bir “bayrak yarışı” olarak gördüğünü ifade eden Başkan Erdoğan, “Layığıyla taşımaya özen gösterdiğim bu bayrağı, Denizli Ticaret Borsası Başkanımız İbrahim Tefenlili’ye devrediyorum. İnanıyorum ki; bizden alacağı bu bayrağı, bilgi, birikimi ve tecrübesiyle, daha da yukarılara taşıyacaktır… Kendisine, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.
DTO'dan 10 bin kişilik aşure hayrı
28 Eylül 2018, 11:31 0
DTO'dan 10 bin kişilik aşure hayrı
Denizli Ticaret Odası (DTO), Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği ve geleneksel hale getirdiği aşure hayrını, bu yıl da yaptı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 6’ncı kez düzenledikleri etkinlikte vatandaşlara 10 bin kişilik aşure dağıttıklarını belirterek, “Gösterilen ilgiden dolayı, hem protokolümüze hem de vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Her zaman olduğu gibi bugün de halkımızın içindeydik. Birlikte vakit geçirdik. ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır!’ düşüncesiyle hareket etmeye devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Erdoğan: ‘’Gaziler bizim baş tacımız’’
19 Eylül 2018, 09:21 0
Başkan Erdoğan: ‘’Gaziler bizim baş tacımız’’
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, milleti ve vatanı için sevdikleri ile canını feda eden kahramanların Gaziler Günü'nü kutladı. Başkan Erdoğan, "Onlar, başımızın tacı; milletimizin yazdığı eşsiz destanın mimarı... Onların hakkı ödenmez. Kahramanlıklarını sığdırabileceğimiz zaman ve mekan da bulunmaz." dedi.
Başkan Erdoğan: ‘’Öğrencilerimizin heyecanını ve sevincinizi paylaşıyoruz’’
17 Eylül 2018, 12:01 0
Başkan Erdoğan: ‘’Öğrencilerimizin heyecanını ve sevincinizi paylaşıyoruz’’
Eğitimin güçlü Türkiye’ye giden yoldaki en önemli basamak olduğunu dile getiren Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “İlk ders zilinin çaldığı bugünde, yeni eğitim öğretim yılına başlayan başta öğrenci kardeşlerimiz ile çok değerli aileleri olmak üzere, öğretmen ve idarecilerimizin sevincini, okula başladığımız ilk günkü heyecanla paylaşıyorum. Yeni dönem, hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Başkan Erdoğan’dan yenilikçi gençlere çağrı
06 Eylül 2018, 10:58 0
Başkan Erdoğan’dan yenilikçi gençlere çağrı
Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’dan genç girişimcilere 200 bin TL’lik hibe desteği müjdesi... Başkan Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 100 Günlük İcraat Programı'nda yer alan Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) kapsamında yenilikçi ve teknolojik fikirlerini bir işe dönüştürmek için başvuruda bulanacaklar arasından projeleri kabul edilen genç girişimci adaylarına, 200 bin TL hibe verileceğini açıkladı.
Başkan Erdoğan, STK’larla sürekli iletişim halinde
04 Eylül 2018, 14:03 0
Başkan Erdoğan, STK’larla sürekli iletişim halinde
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla gündeme ve hemşehrilerine yönelik fikir alışverişini kesintisiz sürdürüyor. Başkan Erdoğan, bu tür temasların içinde bulundukları durumun doğru tespit edilmesi ve geleceğin en iyi şekilde planlanması açısından önemli bir avantaj sağladığını söyledi.
Başkan Erdoğan, DTO Meclisi’nde iş dünyasına seslendi
31 Ağustos 2018, 11:49 0
Başkan Erdoğan, DTO Meclisi’nde iş dünyasına seslendi
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, odalarının aylık olağan meclis toplantısında, iş dünyasının gidişatının yönünü değiştirecek, hedefinden saptıracak dedikodulara ayıracak zamanı olmadığını, her şeye rağmen çalışıp kazanarak ekonomi ve istihdama katkı sağlamaya devam ettiğini söyledi. “Biz, işimize bakalım; kazanalım kazandıralım. Bize düşen üretmek, daha fazla çalışarak, daha büyük işler yapmak!” diyen Başkan Erdoğan, Denizli’ye dair verilerin de kendisini doğrular nitelikte olduğunu vurguladı. Erdoğan, “İhracat, ilk 7 aylık dönemde, geçen yıla göre %16,91 arttı. 28 AB üyesinden 27’sine yapılan ihracat, %10,27 arttı. Karşılıksız çeklerde %39,72 iyileşme var. Bu oran, ülke ortalamasının da üstünde. Yabancı sermayeli şirket sayısı artıyor. Kısacası üretiyoruz, sanayimizde çarklar dönüyor. İşletmelerimiz var gücüyle çalışıyor!” dedi.
Başkan Erdoğan: "Aynı ruhla, yine bir büyük saldırıyı savuşturuyoruz"
29 Ağustos 2018, 11:40 0
Başkan Erdoğan: "Aynı ruhla, yine bir büyük saldırıyı savuşturuyoruz"
Halkın Zafer Bayramı'nı kutlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 30 Ağustos 1922'de Türkler'in varoluş savaşı verdiğini hatırlatıp, "Bugün de bizim büyüyüp gelişmemiz ile egemen bir millet olmamızı istemeyenler, milli birlik ve bütünlüğümüze göz dikenler, farklı yöntemlerle de olsa yine üzerimize geliyorlar. Biz de aynı ruhla, milletçe imrenilen birliğimizden ödün vermeden, bu saldırılara büyük bir direniş ve taarruzla cevap veriyoruz. Ve çok iyi biliyoruz ki; muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcut!" dedi.