DTO Haberleri

DTO meclisi, 2018’in ilk toplantısının konuğu Başkan Zolan oldu
01 Şubat 2018, 14:55 0
DTO meclisi, 2018’in ilk toplantısının konuğu Başkan Zolan oldu
DTO Meclisi üyeleri, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan şehrin sosyal yaşamı ve iş hayatını ilgilendiren projeler hakkında bilgi aldı. Merak ettiklerini sordu. Tespitleri ile beklentilerini paylaştı.
Çinliler Denizli’ye hayran kaldı
01 Şubat 2018, 09:37 0
Çinliler Denizli’ye hayran kaldı
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang ve Ticaret Müsteşarı Sayın Zhu Guangyao, beraberinde 8 Çinli iş adamından oluşan bir heyetle, Denizli Ticaret Odası (DTO)’nı ziyaret etti. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, geçen yıl 29 yabancı yatırım alan şehirlerinin son dönemde cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çekti ve Çinli girişimcileri Denizli’de yatırım yapmaya çağırdı. Denizli ve Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgelerinin şehrin gelişimine katkı sağlayacak her türlü yatırım için önemli birer fırsat olduğunu belirtti.
Genç girişimciler Başkan Erdoğan’ı ağırladı
26 Ocak 2018, 17:44 0
Genç girişimciler Başkan Erdoğan’ı ağırladı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin toplantısına Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan da katıldı. Başkan Erdoğan, gençlerin iş dünyasında olmasını önemsediklerini, genç girişimci sayısının da artması için oda olarak her türlü imkanı seferber ettiklerini ifade etti. “Sizler, Türkiye’nin yarınlarısınız; milletimizin umudusunuz… Sorumluluğunuz büyük! Ancak, iyi eğitimli ve el attığı her işte başarılı olan sizlerin, bu yükü de kaldıracağınızdan en küçük şüphemiz yok!” diyen Başkan Erdoğan, Denizli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyelerine çalışmalarında başarıdiledi.
‘’Gümrük uygulamaları üyelerimiz için önemli’’
26 Ocak 2018, 09:55 0
‘’Gümrük uygulamaları üyelerimiz için önemli’’
Denizli Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” dolayısıyla, Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti. Konuklarının Gümrük Günü’nü kutlayan Başkan Erdoğan, gümrük uygulamalarının üyeleri için büyük önem taşıdığını söyledi.
''Mesleki eğitimi çok önemsiyoruz''
25 Ocak 2018, 17:54 0
''Mesleki eğitimi çok önemsiyoruz''
Denizli’de meslek liselerini canlandırmak amacıyla “Okul Sektör İşbirliği” adı altında yeni bir proje başlatıldı. “Meslek Lisesi Hayatın Ta Kendisi” sloganıyla yola çıkılan projede Denizli Ticaret Odası’nın da aralarında bulunduğu 60 hayırsever, işbirliği için ilk imzaları attı.
Kadın girişimciler Denizli’yi dünyaya tanıtacaklar
25 Ocak 2018, 12:01 0
Kadın girişimciler Denizli’yi dünyaya tanıtacaklar
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Semra Akça Acar ile üyeler, 2018 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda, taraflar bu yıla dair çalışmaların planlanması ve ortaklaşa yürütülebilecek projelere yönelik fikir alışverişinde bulundu. Kadın girişimciler, fuarlar gibi organizasyonlarda Denizli’yi tanıtmak için destek istediler.
DTO Başkanı Ankara'dan eli boş dönmüyor
24 Ocak 2018, 15:51 0
DTO Başkanı Ankara'dan eli boş dönmüyor
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Ankara’dan Denizlili tekstilcilere yönelik 3 milyon Euro’luk hibe müjdesi ile döndü.
Ekonominin patronları Denizli’de buluştu
22 Ocak 2018, 12:01 0
Ekonominin patronları Denizli’de buluştu
Türkiye’nin en büyük ihracatçı illeri arasında yer alan Denizli, Ekonomi 2018 Vizyon toplantısına ev sahipliği yaptı. Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu ev sahipliğinde yapılan toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı.
Ekonominin zirvesi Denizli'de toplanacak
20 Ocak 2018, 10:14 0
Ekonominin zirvesi Denizli'de toplanacak
Denizli Ticaret Odası ile Ekonomi Bakanlığı'ndaki hummalı çalışmanın ardından nefesler tutuldu; geri sayım başladı. Yılın organizasyonunda, ev sahibi Denizli Sanayici Tüccar ve İş Adamları Platformu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçen yıl büyük bir başarıya imza atan kurmaylarını, 21 Ocak 2018 Pazar günü saat 17.00'da, bu kez Denizli iş dünyası için toplayacak.
Zeybekci’nin verdiği müjdeler iş dünyasının umudunu perçinledi
02 Ocak 2018, 17:47 0
Zeybekci’nin verdiği müjdeler iş dünyasının umudunu perçinledi
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni yıla girerken şehirlerine dair verdiği müjdelerden büyük memnuniyet duyduklarını açıkladı. Başkan Erdoğan, kendilerinin de 2017’nin son DTO Meclis toplantısında dile getirdikleri Denizli-Aydın Otobanı Projesi’nin, bu yıl başlayıp tamamlanacak olmasını Bakan Zeybekci’ den de duymaktan mutlu olduklarını ifade etti. Böyle bir yatırımın Denizli ve çevresine büyük değer katacağına inandıklarını vurguladı. Ayrıca, ülke olarak ihracatta Cumhuriyet tarihinin en yüksek ikinci değerine ulaşılmasının sevincini yaşadıklarını paylaştı.