DTO Haberleri

Başkan Erdoğan: "Aynı ruhla, yine bir büyük saldırıyı savuşturuyoruz"
29 Ağustos 2018, 11:40 0
Başkan Erdoğan: "Aynı ruhla, yine bir büyük saldırıyı savuşturuyoruz"
Halkın Zafer Bayramı'nı kutlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 30 Ağustos 1922'de Türkler'in varoluş savaşı verdiğini hatırlatıp, "Bugün de bizim büyüyüp gelişmemiz ile egemen bir millet olmamızı istemeyenler, milli birlik ve bütünlüğümüze göz dikenler, farklı yöntemlerle de olsa yine üzerimize geliyorlar. Biz de aynı ruhla, milletçe imrenilen birliğimizden ödün vermeden, bu saldırılara büyük bir direniş ve taarruzla cevap veriyoruz. Ve çok iyi biliyoruz ki; muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcut!" dedi.
Başkan Erdoğan:  “Avrupa’daki Türkler işçi, aşçı, çöpçüdür devri bitti!”
27 Ağustos 2018, 09:53 0
Başkan Erdoğan:  “Avrupa’daki Türkler işçi, aşçı, çöpçüdür devri bitti!”
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye’nin ve Türkler’in dünyada itibarının artmasının yurtdışındaki yabancıları tedirgin ettiğini ve bu yükselişin önünü kesmek için farklı çabalar içine girdiklerini söyledi.
Başkan Erdoğan esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor
17 Ağustos 2018, 15:26 0
Başkan Erdoğan esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, şehrin nabzını tutuyor. Üyelerini ziyaret edip, işlerinin durumu hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. Çeşitli konularda görüştüğü üyelerinin, varsa öneri ve isteklerini de dinliyor. Sorumluluk alanındaki sorunlarla ilgili ya not alıp aşılması için gerekli talimatı veriyor ya da anında çözüme gidiyor. Bu arada, ziyaretine gelen çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileriyle de görüşen Başkan Erdoğan, Denizli gündemini değerlendirdiği konuklarıyla, Denizlililer’in yararına yürütülebilecek proje ve düşünceleri istişare ediyor.
Başkan Erdoğan: “Birbirimizi unutmayalım, kutlayalım ki; bayram günleri bayrama dönsün”
16 Ağustos 2018, 11:57 0
Başkan Erdoğan: “Birbirimizi unutmayalım, kutlayalım ki; bayram günleri bayrama dönsün”
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Kurban Bayramı’nın, bugünlerde bir kez daha, tüm dünyaya zor günleri omuz omuza verip aşmayı bildiğini gösteren alicenap milletimizin, hoşgörü ve dayanışma ortamını daha da artmasını diliyorum. Bayramlar; barış, sevgi ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı günlerdir. Böyle zamanlarda yaşadığımız sevinçlerimiz, paylaşıldıkça çoğalır. O nedenle, birbirimizi unutmayalım, kutlayalım ki, mutluluğumuz katlanarak artsın; bayram günleri bizim için gerçekten bir bayrama dönsün!” dedi.
DTO’dan mesleki yeterlilik belgesi semineri
15 Ağustos 2018, 16:40 0
DTO’dan mesleki yeterlilik belgesi semineri
İkinci el araç alıp satmak için iş kuracaklardan Mesleki Yeterlilik Belgesi almayanlar, iş yeri açmaları için gereken Yetki Belgesi’ni de alamıyor! Şu an bu işle iştigal edenler de, yeni yönetmeliğe göre, Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin de içinde yer aldığı yükümlülüklerini yerine getiremezlerse, 13 Ağustos 2019’dan sonra ikinci el araç alıp satamayacaklar! Denizli Ticaret Odası (DTO), ikinci el motorlu kara taşıtları alım satımı yapan işletmelere Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilmesiyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, araçların ikinci el ticaretinde korsanın önlenmesi ve işletmelerin haklarının korunması açısından yönetmelikle standart getirilmesinin önemli olduğunu belirterek, yükümlüleri zorda kalmamaları için sorumluluklarını bir an önce yerine getirmeye davet etti.
Başkan Erdoğan: “Çalışıp üreterek, istihdam ve ihracatımızı artırmalıyız”
14 Ağustos 2018, 15:09 0
Başkan Erdoğan: “Çalışıp üreterek, istihdam ve ihracatımızı artırmalıyız”
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, son dönemde dövizde yaşanan hareketliliği değerlendirdi. “Türkiye’miz, üretim ve istihdamı teşvik eden, ihracatçısının önünü açan bir ekonomi modeliyle yol almak zorundadır!” diyen Başkan Erdoğan, iş dünyasına da “Bize düşen; çalışmak, üretmek, istihdam ve ihracatımızı artırmaktır.” diye seslendi.
Başkan Erdoğan'ın her günü dolu dolu geçiyor
09 Ağustos 2018, 15:07 0
Başkan Erdoğan'ın her günü dolu dolu geçiyor
Oldukça hareketli iş hayatı ve performansıyla dikkat çeken DTO Başkanı Uğur Erdoğan, dolu dolu geçen bir günü daha geride bıraktı. Dün, Denizli’nin yanı sıra yurt dışı ve şehir dışından çok sayıda misafiri kabul eden Başkan Erdoğan, günü Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Toplantısı ile tamamladı. Şehir ve DTO üyelerine dair farklı konuların ele alındığı görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini söyleyen Erdoğan, “Denizli’mizin kalkınmasına, üyelerimizin refahının artmasına katkı sağlayacak her türlü temas, her görüşme ve istişare bizim için önemlidir. Denizli’mizi daha iyiye ve güzele ulaştırmak öncelikli görevimiz. Bu bilinçle hareket edip, sorumluluğumuzu yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.
DTO’da her hafta 60 kişi eğitim görecek
06 Ağustos 2018, 13:10 0
DTO’da her hafta 60 kişi eğitim görecek
Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Denizli Valiliği arasında imzalanan Kodlama Eğitimi İş Birliği Protokolü çerçevesinde başlatılan eğitimler, ilk haftasını geride bıraktı. Kursa gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen DTO Başkanı Uğur Erdoğan, kodlama eğitimlerinin özellikle çocukların düşünme yetisini arttırmasının yanında el becerilerini de geliştirdiğine dikkat çekerek, “Denizli Ticaret Odamızdaki bilgisayarlı atölyemizde gerçekleştirilen eğitimlerimizden, her hafta 3 grup halinde toplam 60 kişi faydalanıyor. Özellikle, 9 yaş ve üzerindeki çocuklarımızın yoğun ilgisi, bizleri çok mutlu ediyor.” dedi.
DTO Başkanı Erdoğan'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek!
04 Ağustos 2018, 10:14 0
DTO Başkanı Erdoğan'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek!
Denizli Ticaret Odası(DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yazılı bir açıklamada bulunarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dövizle ilgili son çağrısına destek çıktı.
DTO Başkanı Erdoğan: “Hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz”
02 Ağustos 2018, 15:49 0
DTO Başkanı Erdoğan: “Hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz”
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, rekor üstüne rekor kıran ihracatçılar ile Türkiye'nin en büyük 500 şirketi sıralamasına giren Denizlili firmaları kutladı; başarılarının artarak sürmesini diledi.