Katı atık tesisinde silahlı çatışma

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde katı atık tesisinin yeni ihalesini alan şirket yetkilileri ile eski hak sahipleri arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada 1 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.

Katı atık tesisinde silahlı çatışma

Denizli'nin Bozkurt Belediyesi tarafından ilçedeki katı atık bertaraf tesisinin işletmesini 5 yıl önce 3 yıllığına alan Mehmet Erat, kardeşi Hüseyin Erat ile birlikte ilçeye yerleşerek çalışmalara başladı. Sözleşmesi dolmasına rağmen tesisi tahliye etmeyen işletmeci, tahliye kararına rağmen işletmeyi boşaltmaya yanaşmadı. Son olarak alınan tahliye kararının ardından belediye de tesis için yeniden ihaleye çıktı.

İhaleye yeniden giren ancak kaybetmesine rağmen katık atık bertaraf tesisini tahliye etmeyen iki kardeş ile işletme hakkını yeni alan firmanın yetkilileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın silahla kavgaya dönüşmesi sonucu av tüfeğiyle vurulan Mehmet Erat ve kardeş Hüseyin Erat yaralandı. Durum ağır olan Hüseyin Erat, ambulansta hayatını kaybederken, hayati tehlikesi bulunmayan ağabeyi Mehmet Erat hastanede tedavi altına alındı.

Tesiste yaşanan olayın daha da büyümemesi için Polis Özel Hareket ekipleri, bölgede önlem aldı. Polis ekipleri silahlı kavgaya karışan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 11:33

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER