Domatesler görücüye çıkıyor!

Çameli Belediyesi ‘8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali’ kapsamında Çameli domatesinin tanıtılması amaçlı en iyi domates ve en iyi domates yetiştiricisi yarışması düzenledi.

Domatesler görücüye çıkıyor!
banner240

26 Ağustos Cuma günü saat 12:00’de Belediye Parkı’nda yapılacak domates yarışması için, başvurular 29.07.2022 tarihinde başlayıp, 15.08.2022 tarihinde Saat 17:00 ‘da sona erecek. Yarışmaya; Çameli İlçesinde ikamet eden örtü altı domates yetiştiriciliği yapan herkes başvurularını,  şahsen Çameli Belediyesi’ ne yapacaklar.

DOMATES YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1-GİRİŞ VE AMAÇ :

AMAÇ: Çameli Belediyesi ‘’ 8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım Ve Doğa Sporları Festivali’’ kapsamında; Çameli domatesinin tanıtılması amaçlı en iyi domates ve en iyi domates yetiştiricisi yarışması düzenlenmektedir.

2- BAŞVURULAR :

a) Başvurular 29.07.2022 tarihinde başlar, 15.08.2022 tarihinde Saat 17:00’de sona erer.

b) Çameli İlçesinde ikamet eden örtü altı domates yetiştiriciliği yapan herkes başvurularını,  şahsen Çameli Belediyesi’ ne bırakacaklardır.

c) Zamanında ulaşmayan hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

d) Her bir yarışmacı kendi kayıt bilgi formundaki bilgilerin tam ve eksiksiz olduğunu ve doğruluğunu teyit eder. Kayıt bilgi formundaki bilgilerin eksik ve yanlış olduğunun tespit edilmesi halinde, ilgili yarışmacı yarışma dışı bırakılabilecektir. Bu halde yarışmacı herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

3- DOMATES YARIŞMASI:

a) Yarışma 26 Ağustos Cuma günü saat 12:00 ‘da Belediye Parkı’nda yapılacaktır. Yarışmacılar 30 cm ve   40 cm ebatlarında siyah kasalarda düzenlenmiş şekilde Belediye ‘ye yarışma saatinden en az  1 saat önce teslim edecektir.

b) Domates  yarışması  26  Ağustos 2022 günü Belediye parkında jüri üyeleri ( dalında yetkin en az 5 jüri üyesi) basın Çameli Belediyesi ve halkın huzurunda yapılacaktır.

4- DEĞERLENDİME KRİTERLERİ:

Domatesin İriliği : 20

Domatesin Sertliği: 20

Domatesin   Rengi: 20

Domatesin iç dolgunluk: 20

Domatesin Kirpik Yapısı: 20

Olmak üzere değerlendirilecektir.

5- ÖDÜLLER:

a) İlk üç dereceye girenlere;

1. 5 çuval gübre

2. 3 çuval gübre

3. 2 çuval gübre

b) Ödüller final yarışması sonunda verilecektir.

6- İTİRAZ HAKKI:

a) Yarışmacıların yarışma şartnamesi ve sonuçlarına itiraz ve dava hakkı yoktur.  Yarışma   süresince  hiçbir  yarışmacının kazanılmış hakkı bulunmamaktadır.  Yarışmacılar,  yarışma sonuçlarından   Çameli  Belediyesi  ve seçici  jüriyi sorumlu tutamaz. Yeterli  katılım olmaması  halinde  Çameli  Belediyesi yarışmayı iptal etme hakkını saklı tutar.

b) Yarışmacılar başvurularını  ‘’ Yarışma Şartnamesini okuduktan sonra yapmakla yükümlüdürler.’’

7- ŞARTNAME TEMİNİ, BİLGİ:

Yarışma Şartnameleri internet yolu ile  wep ve sosyal medya sayfalarından temin ve takip edilebilir.

Yarışma Hakkında detaylı bilgi ve iletişim:

www.cameli.bel.tr

Tel: 0 258 571 50 28

GSM: 0541 722 0369

Nur BİLİR

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER