Demirdöğer Adalet Bakanı ile sorunları görüştü

Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile bir araya gelerek avukatlık mesleğinin ve avukatların sorunları ile ilgili görüşmede bulundu. Demirdöğer, sorunları çözümü için önemli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Demirdöğer Adalet Bakanı ile sorunları görüştü

Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer, Ankara’ya giderek Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü makamında ziyaret etti. Henüz göreve geleli kısa bir süre olmasına rağmen avukatlık mesleğinin ve avukatların sorunları için her kesimle görüşerek çözüm arayan Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Adalet Bakanı’na da sorunları anlattı.

Ziyarette, beraat eden sanık vekalet ücretlerinin ödenmesi, adliyenin bulunduğu Adalet Mahallesi’ne noter açılması, Denizli Merkez Adliyesi Ek Bina inşaatının tamamlanması, hakimlerin duruşmalara geç başlaması, Avukatlık mesleğine yeni başlayanlar için iş kollarının açılması, sözleşmelerde, tapuda, davalarda avukat bulundurma zorunluluğu ile ilgili bilgilendirme yapılması konuların görüşüldüğü kaydedildi.

Sorunları çözmek için çalıştıklarını belirten Başkan Demirdöğer, ‘’ Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül ile birçok konuyu masaya yatırdık. Biz sorunların çözümü için her kesimle görüşerek çözümler bulmak istiyoruz. Umarım ilettiğimiz sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmalar yapılır. Sayın Bakanımıza, misafirperverliklerinden ve sorunlarımızın çözümü konusundaki hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER