Başkan Tefenlili’den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayan Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili mesajında, “O tüm dünyanın örnek aldığı eşsiz bir komutan, dahi bir devlet adamıdır” dedi.

Başkan Tefenlili’den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayan Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili mesajında, “O tüm dünyanın örnek aldığı eşsiz bir komutan, dahi bir devlet adamıdır” dedi. Atatürk’ün aramızda olmasa da fikirleri ile daima yol gösterici olduğuna dikkat çeken Başkan Tefenlili anma mesajının devamında şu görüşlere yer verdi:

Milletimizin bağımsızlık mücadelesini başlatan ve mücadelemize önderlik eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. seneyi devriyesinde rahmetle yad ediyorum. Kısa sürede başardıklarıyla bir Milletin yeniden doğuşuna öncülük eden Atatürk, yok olmanın eşiğinden dönen Milletimizin kalkınmasında en büyük yol gösterici olmuştur. Gerek komutanlığı, gerekse de devlet adamlığı ile tüm dünyanın takdirini kazanan Atatürk, vefatından yıllar sonra bile ileri görüşlülüğü ile yolumuzu aydınlatmaktadır.

Kendisi aramızda olmasa da eserleri sonsuza kadar yaşayacak, çağları aşan fikirleri daima yolumuzu aydınlatacaktır. İş dünyası olarak O’nun bıraktığı eserlere ve fikirlerine her zaman sahip çıkacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Bıraktığı mirası daha da güçlü kılmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER