Süper lig heyecanı Denizlilileri heyecanlandırıyor

Spor Toto 1. Lig'in ilk yarısını ikinci sırada tamamlayan yeşil-siyahlıların zirve yürüyüşü Denizlilileri heyecanlandırıyor. Son olarak 2009-2010 sezonunda Süper Lig heyecanı yaşayan Denizlililer, şampiyonluk için kenetlendi.

Süper lig heyecanı Denizlilileri heyecanlandırıyor

Denizlisporlu taraftarlar yıllar sonra ilk kez 15 bin kişilik Denizli Atatürk Stadı'nın tamamını doldurmaya başladı. Sezonun ilk yarısını 36 puanla ikinci sırada bitiren Denizlispor, aldığı sonuçlar ve kentte oluşturduğu havayla Süper Lig'e yükselme inancını pekiştirdi. Uzun ve ahenkli öten horozuyla ünlü Denizli'de 7'den 70'e tüm taraftarlar, şehrin Süper Lig hasretini sona erdirmesi için yeşil-siyahlılardan tarih yazmasını bekliyor. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine çok sayıda kişinin renklerine gönül verdiği Denizlispor'un başarısı, kentte bayram havası yaşatıyor. Şehir şampiyonluk havasına girdi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlispor'un şehirde yakaladığı ivmeye destek verip, belediye bünyesine katılan 80 yeni otobüsü "Denizli'nin markası" dediği yeşil-siyah renklerden tercih etti. 2019'un moda renkleri yeşil-siyah olarak belirlenen şehrin birçok cadde ve bulvarı, üzerinde "O sene bu sene" yazılı Denizlispor bayrakları ile süslendi. Uzun yıllar ligden düşmemek için mücadele eden, bu süreçte sürekli krizlerle boğuşan Denizlispor'a her zaman destek olan Zolan, takımın başarısında en büyük pay sahiplerinden biri olarak gösteriliyor. Zolan, tribünde izlediği maçlardan sonra sahaya inip kucaklaştığı futbolcularla taraftarı selamlayıp karşılıklı tezahüratta bulunuyor, soyunma odasında futbolcuları tek tek tebrik ediyor. Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin ve yönetim kurulu üyeleri de şampiyonluk yolunda ilerleyen takımın maçlarını protokol tribünü yerine taraftarların arasında izleyip mutluluğu birlikte yaşıyor.

"Denizli'nin havası değişti" Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, , Denizlispor'un geçmişte çok zor günler geçirdiğini, krizler yaşadığını hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı: "Denizlispor'u markamız bilerek, elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık, destek olunmasına da katkı sağladık. Biz en kötü günlerde de Denizlispor'a sahip çıkarak yeşil-siyahlı renklerin ölmesine müsaade etmedik. Bu sezon iyi bir ekip ve yönetim anlayışı ile takım ivme yakaladı. Bugün 'İyi ki Denizlispor'u bırakmamışız.' diyoruz. Çünkü bırakmış olsaydık şu anda külleri bile kalmazdı. Başta başkan ve yönetim kurulu üyeleri fedakarlıkta bulunuyor. Biz de destek sağlamaya çalışıyoruz. Herkes görevini yapma noktasında gayret gösteriyor ancak esas destek tabii ki seyircilerimizdir. Denizlili vatandaşlarımız son maçlarda stadı doldurmaya başladı. Bu çok önemli. Artık Denizli'nin havası değişti, gündem Denizlispor oldu. Bu olumlu atmosferin şehrimizde devamı ile Denizlispor'um

"Tek hedefimiz şampiyonluk" Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin, takımın ilk yarıyı ikinci sırada bitirdiğini ama ikinci yarıda hedeflerinin daha yüksek olduğunu ifade etti. İyi bir gidişatlarının olduğunu, şehrin, taraftarın, iş dünyasının kendilerine sahip çıktığını ve artık "O sene bu sene" dediklerini dile getiren Çetin, şöyle konuştu: "Tek hedefimiz şampiyonluk. Şu anda takımın gidişatından çok memnunuz. İnşallah yeni birkaç transferle biraz daha güçlenip yolumuza devam edeceğiz. Artık Denizli halkı özlediği takımı görmeye başladı, Denizli halkı özlediği Süper Lig'i de görecek inşallah. Biz de Denizli halkına layık olmaya çalışıyoruz. Sağlam bir ekibiz, sağlam bir taraftarımız var, Denizli halkı arkamızda. Futbolcularımız da iyi. İnşallah başaracağız." "Eski günlere dönmek çok güzel" Taraftarlardan Bilhan Yılmaz, bu sezon Denizlispor'un çok iyi bir ivme yakaladığını belirterek, "Şampiyon olmamak için hiçbir neden yok." dedi. Sultan Kavukçu da "Şehir olarak Denizlispor'un bu yıl şampiyon olacağına inandık. Kesinlikle başaracağız. O sene bu sene olacak, kesinlikle inanıyoruz. Hep birlikte şampiyonluğu kutlayacağız." ifadelerini kullandı. Dilara Güneş ise "Denizlispor son dönemde eski günlerine fazlasıyla döndü. Bu sezon öyle bir coşturdu ki, şu 5 haftadır fazla güzeldi, fazla iyiydi. Eski günlere dönmek çok güzel. Bu sene zafer bizim." şeklinde konuştu. Salim Maviş, yıllardan beri tribüne girmediğini, küskün bir taraftar olduğunu dile getirerek, "Ama abilerim beni tekrar tribüne soktu. Geçen sezon 300-500 kişiyle seyrettiğimiz tribünlerde 3-4 bini yakalayamıyorduk. Bugünlerde 15 bini yakaladık. Kapalı gişe oynuyoruz. Şampiyonluğa inanıyoruz. Şehir kenetlendi, tribün kenetlendi, yönetimi iyi gidiyor, futbolcularımız gönülden oynuyor. Arka arkaya aldığımız sonuçlar çok güzel." diye görüşlerini aktardı.

 

DOĞAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER