Denizli’de kırtasiye listesini gören veliler çileden çıktı

Denizli’de okulların velilerin yeni eğitim-öğretim yılı için velilerin eline verdiği listeler herkesi şaşırtıyor. Okulların listeleriyle ilgili yaptığımız haberin ardından vatandaşlar, okulların istedikleri malzemelere sosyal medyadan tepki gösterdi.

Denizli’de kırtasiye listesini gören veliler çileden çıktı

Denizli’de okulların yeni eğitim-öğretim dönemi için öğrenci velilerine verdiği listeler velileri şaşırttı. Her şeyin kalitesini ve markalı olanını isteyen okullar, velilerin ellerine tutuşturdukları listeler ile keyfi davrandıklarını gözler önüne seriyor. Bu listelerde ilgili hiçbir denetimin ve belirli bir kontrolün olmadığı okulların velilerden yüksek fiyatlarda olan ve marka olan malzemeleri istemesi “HOCAM SENDE Mİ BÖYLE OKUDUN” sorularını akıllara getirdi.

SES ÇIKARTMAYACAK KALEM TRAŞ

Denizli’de bir okulun velilerin eline verdiği listede ses çıkartmayan kalemtraş istemesi dikkat çeken en önemli kalem oldu. Her şeyin kalitesini isteyen okul bu istekleriyle velilerin ekonomisine darbe vurdu.

VELİ DENİZLİLİ HAYIRSEVERLERDEN YARDIM İSTEDİ

İki öğrencisi bulunan veli ise okul tarafından verilen listeyi görünce ne yapacağını şaşırdı. Maddi durumu olmayan veli bir dernekten bu ihtiyaçların karşılanması için yardım istedi. Sosyal medyada maddi durumu iyi olmayan velinin yardımını ise Denizlili hayırseverler koştu.

İŞTE O LİSTE:

DOĞAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan
adnan - 8 ay Önce

ne var burda öğrencinin kullanmayacağı? sanki okul kendine istemiş her şeye de tepki göstermeye meraklı bu millet

iyiki
iyiki - 8 ay Önce

ses çıkarmayan kalem kutusu ve suluk istenmiş. ışıklı sesli olanları var.

SIRADAKİ HABER