Denizli Honaz’da YSK kararını verdi!

Denizli’nin Honaz ilçesinde seçim sonuçları AK Parti’nin itirazları sonucunda Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşındı. YSK ise Honaz’la ilgili flaş bir karar aldı. Peki Honaz’da seçimler yenilenecek mi?

Denizli Honaz’da YSK kararını verdi!

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından itirazda bulunulan Honaz ilçesinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı doğrultusunda seçimlerin yenileceği kaydetti.
Geçtiğimiz 31 Mart ta gerçekleştirilen seçimler sonrası Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partili adayı Yüksel Kepenek 8 oy farkla rakibi Cumhur İttifakı adayı Turgut Devecioğlu’nu geride bırakmıştı. AK Parti’nin İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraz kabul edilerek 41 sandıkta oy sayma işlemi tekrarladı ve fark 3’e indi. Ardından bir üst mercii olan İl Seçim Kurulu’na geçersiz oylar üzerinden yeni bir itiraz daha yapan AK Partinin itirazını değerlendiren kurul geçersiz oyları yeniden incelemeye aldı. Yapılan son sayımda ise Honaz’daki kritik seçimlerin galibi yalnızca 1 oyla CHP Adayı Yüksel Kepenek oldu. Bunun üzerine AK Parti Denizli İl Başkanlığı kısıtlı seçmen oy kullanımı olduğu gerekçesi ile itirazını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) iletti. YSK ise bugün verdiği karar ile itirazı değerlendirerek Honaz’da seçimlerin 2 Haziran’da tekrarlanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 12:48

Bilal Kırboğa

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aaaa bbbbb
Aaaa bbbbb - 3 ay Önce

Yazıklar olsun çirkefleşmeninde bi mantığı yok kazanan alır kaç bin kere ıtiraz edip almaya çalışacaksınız saygı diye birşey olur adab olur

SIRADAKİ HABER