Başkan Akcan, Çiftçilere destek istedi

Denizli’nin Çal ilçesinde 31 Mart seçimlerini ikinci kez kazanan MHP’li Başkan Fethi Akcan, “Çiftçilerimiz kan ağlıyor. Devletimiz güçlü, olanakları var. Üreticilere nefes aldırmak gerekiyor” dedi.

Başkan Akcan, Çiftçilere destek istedi

Türkiye’de sivil toplum örgütlerinin, bir çok siyasi çevrenin artık ekonomiye odaklanılması gerektiğini sürekli gündeme getirdiğini söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, yaptığı yazılı açıklamada; “Türkiye seçimin etkisinden ivedilikle çıkmalı. Yaşadığımız Çal ve çevresinde çiftçilerimizin yaşadığı sorunları, Türkiye’deki tüm üreten kesim yaşıyor.  Gübre, ilaç, akaryakıt gibi ham madde girişlerinde anormal fiyat artışları olurken,  çiftçilerimizin ürünlerine biçilen fiyat değeri genelde yerinde seyrediyor ya da düşüş oldu. Sıkıntı büyük. Belediye başkanlığı yaptığım Çal ve çevresinde insanlar üretmek istiyor ama panik havası var. Hükümetimiz, 31 Mart seçimlerinde bana göre bir kez daha güven oyu kazanmıştır. Devletimiz gerek reformlar gerek yeni kaynaklarla harekete geçirilmelidir” diye konuştu.

Çok sayıda çiftçinin bankalara olan kredi borçlarını ödeyemediğini, mutfaklarda yangın olduğunu sözlerine ekleyen Akcan, “Ekonomide genel anlamda sıkıntı var. Bizim yaşadığımız bölgede insanımızın geçim kaynağı tarımdır. Bizler, öncelikle tarım sektöründeki sıkıntıların giderilmesini arzuluyoruz. Zaten, çiftçiler daha fazla üretimde bulunsun, ürünleri değerinde satılsın, hammadde giriş fiyatları azami aşağıya çekilsin Türkiye’de büyük rahatlama olacaktır” dedi.

Akcan, Çal Belediyesi’nin başlattığı “Tarım Kenti Projesi”nin de kapsamının genişletilerek devam ettireceğini sözlerine ekledi.

Semra Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER