Milletimizin tarihi destanlarla doludur!

Ak Parti Merkezefendi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Uçkan, cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Uçkan mesajında, aziz milletin tarihinin destanlarla dolu olduğunu hatırlattı.

Milletimizin tarihi destanlarla doludur!

Ak Parti Merkezefendi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Uçkan mesajında şu ifadelere yer verdi; "Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde giriştiği bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan cumhuriyetimizin 97. yılını kutlamanın coşkusu ve sevinci içerisindeyiz. Aziz milletimiz, Kurtuluş Savaşı'nda topraklarımıza kasteden dış güçlere karşı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç ihtiyar, kadın erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir. Milletimizin tarihi, destanlarla doludur. 29 Ekim'de İstiklal Savaşı'yla tarihin rotasını değiştirmiş, bölgesel ve küresel dengeleri baştan ayağa sallamış ve sarsmıştır.

Ne mutlu bizlere ki, tarihin hiçbir döneminde savaşlar, kıtlıklar, işgaller, ayak oyunları, karanlık senaryolar milletimizin önünü kesememiş inançlarından, hedeflerinde ve vatan aşkından koparamamıştır. Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Bu kutlu gün vesilesiyle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten iyi dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER