Eğitim modeli sil baştan!

Egebil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, yeni eğitim modelinde artık zaman sınırı olmadığına dikkat yok ve eğitim eskiden olduğu gibi 180 gün değil 12 aydır. Sadece eğitim modeli değil, öğretmen ve veli modeli de değişti” dedi.

Eğitim modeli sil baştan!

Egebil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, Egebil Okulları Efebey Kampüsü Kurucusu Mehmet Budak'la birlikte yeni normalde eğitim süreciyle ilgili basın toplantısı düzenledi.  Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Egebil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, pandemi sürecinin Türkiye'deki eğitim sistemin değişmesi için tarihi bir fırsat olduğunu söyleyerek, "Pandemi süreciyle birlikte eski köye yeni adet geldi. Bu süreç eğitimde bir devrim fırsatıdır ve bizim bunu kaçırma şansımız yok. Yeni okulculukta eğitimde artık zaman sınırı yok ve eğitim eskiden olduğu gibi 180 gün değil 12 aydır. Sadece eğitim modeli değil, öğretmen ve veli modeli de değişti. Artık çocuğuyla birlikte öğrenen bir veli profiliyle karşı karşıyayız" dedi.

OKULLAR AÇILACAK MI?
Faruk Tatar, okulların açılıp açılmayacağıyla ilgili olarak, "Okullar açılacak mı? Dünün sorusu. Türkiye'de 20 milyon öğrenci var. Bu sayı 143 ülkenin nüfusundan fazla. Bizim gibi genç nüfusa sahip ülkeler eğitime ara veremez. Ben Türkiye'yi karış karış gezdim ve Denizli'nin eğitim alanında da lokomotif bir kent olduğunu biliyorum. Denizlililer eğitimin önemini biliyor ve eğitime yatırım yapıyor" diye konuştu.

EGEBİL VE EFEBEY GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Egebil Okullarını tüm Türkiye'ye yaydıklarını belirten Tatar, "Denizli'de işini en iyi şekilde yapan Efebey Koleji ile güçlerimizi birleştirdik. Artık Egebil Okulları Efebey Kampüsü adıyla hizmet vereceğiz. Biz yaklaşık 1 yıldır zaten hibrit eğitim üstüne çalışıyoruz ve olumlu sonuçlarını da alıyoruz. Bu eğitim modelini özel okul devlet okulu ayrımı yapmaksızın tüm eğitim kurumlarıyla paylaşmaya hazırız." dedi.

PANDEMİ SÜRECİ YENİ MODELİ HIZLANDIRDI
Egebil Okulları Efebey Kampüsü Kurucusu Mehmet Budak da pandemi sürecinin yeni modelin uygulanmasını hızlandırdığını belirterek, "Yeni model eğitime geçmek normal şartlarda belki de 10 yıl sürecekti. Ama pandemi süreci özellikle uzaktan eğitim konusunda mecburiyetleri beraberinde getirince yeni model hızla eğitim sistemine girdi. Bunu pandeminin pozitif yanı olarak değerlendirebiliriz." dedi.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER