O ilçe kara teslim oldu!

Dün akşam saatlerinde Denizli'nin Çameli ilçesinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle, kar kalınlığı 30 santimetreyi aştı. Hava sıcaklığının eksileri gördüğü ilçede, eğitime 1 gün ara verilirken bazı çalışanlar idari izinli sayıldı.

O ilçe kara teslim oldu!
banner240

Denizli’nin rakım olarak en yüksek ilçelerinden birisi olan Çameli’de, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığının eksi 3 dereceye kadar düştüğü Çameli’de, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, sabaha kadar devam edince vatandaşlar güne bembeyaz bir örtüyle uyandı. Kar kalındığı kent merkezinde 30, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye kadar yükseldi. Zaman zaman ulaşımda da aksamaların yaşanması nedeniyle, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çameli Belediyesi ekipleri ilçe genelinde çalışma başlattı.

Günlük yaşamı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışının insan sağlığı ve trafik güvenliği riskleri oluşturabileceğinden 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitimle eğitim öğretime devam edilmesine, engelli ve hamile personellerin idari izinli sayılmasına karar verildi.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER