Denizli kavrulacak!

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan son değerlendirmelere göre; önümüzdeki günlerde Denizli’de hava sıcaklığının 38 dereceye kadar çıkması bekleniliyor.  

Denizli kavrulacak!
banner240

Yurt genelinde son zamanlarda etkisini artıran yağışlar birçok ilde afete yol açtı. Sıcaklığın düştüğü ve yağışların ise arttığı bölgelerde bunalan vatandaşlar meteorolojiden gelecek sıcak hava durumuna odaklandı. Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan son değerlendirmelere göre; Ege bölgesinde yer alan Denizli’de son 7 gün içerisinde kavurucu sıcaklıkların yaşanması beklendiği bildirildi. 

HAVA SICAKLIĞI 38 DERECEYE ÇIKMASI BEKLENİLİYOR

Değerlendirmelere göre, bugünden itibaren bölge genelinde havanın parçalı az bulutlu, son 7 gün ise kentte en düşük hava sıcaklığının 34, en yüksek sıcaklığın ise 38 derece olması bekleniyor. Sıcaklıkların artarak mevsim normallerinin 4 ila 7 derece üzerinde seyredeceği, rüzgarların güneyli yönlerden hafif ve orta eseceğinin tahmin edildiği bildirildi. Açıklamada, sıcaklıklardaki yükselişe bağlı olarak yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olunmasının önem arz ettiği vurgulandı.

Erol Uçkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER