Denizli’de otomotiv firması iflas etti!

Yaşanan ekonomik krize dayanamayan işletmelerin içinde bulunduğu kriz Denizli’de iş dünyasını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Denizli’nin önemli otomotiv firmalarından biri olan Çağdaş Otomotiv için konkordato yeterli olmadı ve firma için iflas kararı verdi.

Denizli’de otomotiv firması iflas etti!

Denizli’de en önemli 2. el araç firmalarından biri olan Çağdaş Otomotiv için Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi daha önce konkordato kararı vermişti.

Konkordato kararı tekrar değerlendirilen firma ile ilgili Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, iflas kararı verdi.

Tam adı Çağdaş Otomotiv-Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olan firma Denizli'de sattığı ikinci el lüks araçlar ile nâm salmıştı.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nin otomotiv firması ile ilgili kararı şu şekilde, “Çağdaş Otomotiv - Petrol Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin mahkememizde görülmekte olan Konkordato (Adi Konkordatodan kaynaklanan iflas davası nedeniyle; Mahkememiz 06/03/2019 tarihli nihai celsesinde alınan ara kararı ile, Çağdaş Otomotiv - Petrol Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi haklarında Mahkememizce verilen geçici mühlet kararının kaldırılarak, davacıların konkordato talebinin reddi ile, İcra İflas Kanunu'nun 287. ve 292. Maddeleri gereğince iflasına karar verilmiştir. İflasın 06/03/2019 tarih saat 11:20 itibariyle açılmasına, mahkememizce atanan Geçici Komiser Heyetinin görev ve yetkilerinin kaldırılmasına, davacılar hakkında Mahkememizce konulan tüm tedbirlerin kaldırılmasına, karar verilmiş olup, İİK’nun 288.maddesi uyarınca ilan olunur” açıklamasına yer verildi.

Raziye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER