Denizli’de okulda darp olayında flaş gelişme!

Denizli’de Sevil Kaynak Ortaokulu’nda 2 idareciyi darp eden öğrencisinin ailesi adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Denizli Sulh ve Ceza Mahkemesi’ne itirazı üzerine karar bozularak 3 kişinin tutuklanmasına karar verildi.

Denizli’de okulda darp olayında flaş gelişme!

Olay; Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde bulunan Sevil Kaynak Ortaokulu’nda geçtiğimiz Salı günü meydana geldi. Sevil Kaynak Ortaokulu'nda öğrenim gören 8'inci sınıf öğrencisi K.B.Ö. (14), bir süre önce Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Disiplin Kurulu da öğrencinin okuldan atılmasına karar verdi. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilen karar doğrultusunda K.B.Ö., dün okula alınmadı. Eve dönen K.B.Ö. durumu annesi Sebahat Ö. ve babası Sezai Ö. ile amcası Osman Ö.'ye anlattı. Anne, baba ve amca beraberlerine oğullarını alıp okula gitti.

İDARECİLERİ DARP ETTİLER

İddiaya göre; aile, Okul Müdürü Ahmet Ferit Akgün ile Müdür Yardımcıları Yusuf Zengin ve Mestan Tarık Ertunç ile tartışmaya başladı. Tartışma büyürken, Sezai Ö. ve Osman Ö., okul müdürü ile yardımcılarına saldırıp, boğazlarını sıktı ve yumruk attı. İhbar üzerine okula gelen polis, anne Sebahat ve baba Sezai Ö. ile amca Osman Ö.'yü gözaltına aldı. Denizli Devlet Hastanesi'ne götürülerek, tedavi ettirilen Yusuf Zengin'e 5 gün, Mestan Tarık Ertunç'a da 2 gün iş göremez raporu verildi.

ÖNCE ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDILAR

Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan öğrenci K.B.Ö. annesi Sebahat Ö., babası Sezai Ö. ve amcası Osman Ö. alınan ifadelerinin ardından bugün görevi başındaki kamu görevlisini darp, hakaret ve küfür suçlamalarından Adliye’ye sevk edildi. Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Adliye’ye götürülen öğrenci K.B.Ö. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Annesi, babası ve amcası ise tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, üç kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

TUTUKLAMA KARARI VERİLDİ

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Denizli Sulh Ceza Mahkemesi'ne itirazı üzerine 3 şüphelinin tutuklanmasına karar verildi. Öncelikle öğrencinin annesi tutuklandı. Babası ve diğer akrabası ise polis tarafından karar üzerine yakalandı.

Yakalanan diğer 2 şahsın şu anda adliyede tutuklanması için işlemleri devam ediyor.

Bilal Kırboğa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER