banner249

Tarihi Cami cazibe merkezi oluyor!

Acıpayam İlçesi'nde, tarihi Yazır Cami çevresinde inşa edilen sosyal tesis, belediye çay bahçesi, pazar yeri ve çocuk oyun parkıyla mahalle sakinlerine modern bir yaşam alanı sunuluyor.

Tarihi Cami cazibe merkezi oluyor!
banner240

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, tarihi Yazır Cami'sinin yanındaki alanda devam eden inşaat çalışmalarını değerlendirdi. Şevkan, Orman Genel Müdürlüğü'nden belediye tarafından satın alınan alanda başlatılan projenin önemine vurgu yaparak, "Bizim için ayrı bir önemi olan tarihi Yazır Cami’sinin yanında yer alan alanda sosyal tesisimizin, belediye çay bahçemizin, pazar yeri ve çocuk oyun parkının inşaatına devam ediyoruz. Yazır Mahallemize hayırlı olsun" dedi.

Denizli'nin tarihi ve kültürel zenginliklerine katkı sağlamayı amaçlayan bu proje kapsamında, Yazır Cami'si çevresine modern bir çehre kazandırılacak. Sosyal tesis, belediye çay bahçesi, pazar yeri ve çocuk oyun parkı, mahalle sakinlerine ve ziyaretçilere geniş bir kullanım alanı sunacak.

Başkan Şevkan , projenin mahalle halkına hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Yazır Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın ve bölgeye gelen misafirlerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu alanı değerlendiriyoruz. Modern tesislerle donatılmış bu alan, mahalle sakinlerinin keyifli vakit geçirmelerine olanak tanıyacak" şeklinde konuştu.

İnşaat çalışmalarının devam ettiği belirtilen projenin tamamlanmasıyla birlikte, Yazır Mahallesi'nin sosyal hayatına önemli bir katkı sağlanması bekleniyor.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER