banner249

Heyelan bölgesini imara açmışlar!

Denizli’nin Buldan ilçesinde daha önce heyelan bölgesi olduğu için boşaltılan ancak belediye tarafından satıldıktan sonra yapılaşma çalışması yapıldığı iddia edilen bölgede çok sayıda ağacın yok edilmesi tepki çekti. 

Heyelan bölgesini imara açmışlar!
banner240

Buldan’ın Helvacılar Mahallesi Topdamı mevkiinde bulunan aile çay bahçesinin alt bölümünde yer alan bölgede gerçekleşen yapılaşma çalışmaları ve bu çalışmalarda çok sayıda ağacın yok edilmesi vatandaşlardan tepki topladı. Buldan Helvacılar Mahallesi sakinleri, Topdamı mevkiinde bulunan yeşil alanın belediye tarafından satılması ve satın alan mal sahibinin de burada yaptığı düzenleme çalışmalarında ağaçları kesmesini eleştirdi.

Mahalle sakinleri olarak durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Muhtar Selahattin Yeşildağ, “Bu bölge heyelan bölgesidir. Bundan 64 yıl önce bölgede meydana gelen heyelan nedeniyle bölge boşaltılmıştır ve burada yaşayanlar Cumhuriyet Mahallesine vatandaşlar taşınmıştır. Durum böyle iken, burada yapılaşmaya yönelik çalışmalar yapmak akla aykırıdır. Ayrıca Topdamı mevkiinde bulunan çay bahçesi ve çevresi halkımızın kullandığı, rahat nefes aldığı, çay kahve içip yorgunluk attığı bir alandır. Aileler çoluk çocuğuyla buraya gelerek piknik yapmakta, temiz havada Buldan’ı seyretmektedirler. Bu alanın satılması ve burada inşaata yönelik çalışmalar yapılması kabul edilemez. Bizler mahalle sakinleri olarak buna dur denilmesini bekliyoruz” dedi.  

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER