Belediye başkanına beyzbol sopalı saldırı

Aydının Didim ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatına oturduğu kafe içerisinde kimliği belirsiz kişiler tarafından beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti. Başkan Atabay ve avukatı saldırıda yaralanırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Belediye başkanına beyzbol sopalı saldırı

Aydın'ın Didim ilçesi Belediye Başkanı Atabay ve şahsi Avukatı bir restorantta yemek yedi. Yemekten sonra kahve içtiği esnada kimliği belirsiz 4 kişi Atabay'a ve avukatına beyzbol sopası ile saldırdı. Saldırı sonucunda Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken olaya restoran personeli müdahale etti. Saldırganlar garsonların müdahalesi sonrası olay yerinden kaçtı.

Saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Başkan Atabay ve şahsı avukatı sağlık kontrolü ve darp raporu için ilçedeki özel bir hastaneye götürüldü. Başkan Atabay ve avukatının Didim’deki sağlık kontrolünün ardından kendi imkanlarıyla ADÜ Tıp fakültesine kontrol amaçlı gittikleri öğrenildi. İşyerinin güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri şüphelilerden birini yakalayarak göz altına alırken, diğer şüphelilerin yakalanması için araştırmalarını sürdürüyor.


“TÜM KADROLARLA BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”
Olayın duyulmasının ardından Didim’e gelen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır Didim belediyesi önünde açıklamalarda bulundu. Çankır “Talihsiz bir haber aldık ve buraya intikal ettik. Didim Belediye Başkanımız Deniz Atabay’a, mefhum bir saldırı bilgisi aldık. Sağlık durumu genel olarak iyi; Aydın Valiliği, Didim Kaymakamlığı, İl Emniyet ve İlçe emniyet müdürlüğü yetkililerimiz gerekli çalışmaları yapıyorlar. Önümüzdeki saatlerde faillerin yakalanması da tarafımıza iletilecek. CHP olarak tüm kadrolarımızla belediye başkanımızın yanındayız. Bugüne kadar hiçbir illegal işlere pabuç bırakmadık. Bundan sonrada bırakmayacağız.”dedi.

 

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER