Alevler içinde can vermekten vatandaşlar kurtardı

Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi Varyantında aşırı hızdan dolayı kaza meydana geldi. Takla atan lüks otomobil, kazanın ardından alev alırken, sürücü araçtan son anda kurtarıldı.

Alevler içinde can vermekten vatandaşlar kurtardı

Aydın’ın Efeler ilçesi Adnan Menderes Üniversitesi Varyantından aşağı inen ve aşırı hız yaptığı öğrenilen lüks araç, Doğu Gazi Bulvarı’na 50 metre kala kaldırıma çarptı. Çatalköprü Kavşağı’na kadar takla atan araç bu esnada alev almaya başladı. Alevleri gören vatandaş ve esnaflar, araca yangın tüpü ile müdahale etti. Diğer yandan çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi’ni araması üzerine kısa sürede bölgeye gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi aracı döndürüp yaralıyı da çıkararak 112 ambulansına teslim etti. ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilirken, lüks araç kaza sonrası adeta hurdaya döndü.

Aracın çok hızlı odluğunu belirten görgü şahitleri, “Yukarıdan aşağıya geliyordu. Birden sağ taraftaki kaldırıma çarptı. Taklalar atarak yuvarlandı. Sonra da yanmaya başladı” diyerek kaza sırasında yolda başka araç veya yayanın bulunmamasını ‘şans’ olarak değerlendirdiler.

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER