SİİRT;TE HAİN SALDIRI

siirt'in pervari ilçesi belenoluk jandarma karakolu'na pkk'lı teröristlerce saldırı düzenlendi. pkk'lı teröristler akşam saatlerinde karakola çeşitli noktalardan roketatar ve uzun

SİİRT;TE HAİN SALDIRI
Siirt;in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu;na PKK;lı teröristlerce saldırı düzenlendi. PKK;lı teröristler akşam saatlerinde karakola çeşitli noktalardan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı Açılan ilk ateşinde 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık verip, yoğun ateş altına aldığı teröristler köy içine kaçtı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için peşinden giden askerlerle PKK;lılar arasında köy içinde de çatışma devam etti.

KÖY YOLUNA MAYINLI TUZAKLI
PKK;lıların jandarma karakoluna saldırdığı Belenoluk Köyü;ne karayoluyla takviye askerlerin gelmesine önlemek için köy yoluna çok sayıda mayınlı tuzaklar kurduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri mayınları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Siirt 3;üncü Komando Tugay Komutanlığı;ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar gönderildi. Teröristlerin gelen helikopterlere de ateş ettiği öğrenildi. Bu nedenle helikopterlerin inişte güçlük yaşadığı bildirildi. Kobra helikopterlerin de PKK;lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına aldığı ve bombaladığı bildirildi.

Çatışmada yaralanan 3 askerin ise helikopterle Şırnak Asker Hastanesi;ne gönderileceği belirtildi.

DİYARBAKIR;DA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ;NE SALDIRI
Öte yandan Diyarbakır;ın Hani İlçesi;nde PKK;lı teröristler İlçe Emniyet Müdürlüğü;ne roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırıda 2 polis memuru yaralandı. PKK;lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma sürüyor.

PKK;lılar bugün saat 21.25 sıralarında Hani İlçesi;nde Emniyet Müdürlüğü;ne önce rokatar atıp, ardından uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda ilk bilgilere göre 2 polis memuru hafif yaralandı. İlçedeki güvenlik güçlerinin teröristlere karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmanın sürdüğü belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER