Pastanelere bayram denetimi

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi pastanelerdeki denetimlerini arttırdı.

Pastanelere bayram denetimi


Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte ilçe genelindeki pastane imalathanelerinde denetimlerini arttırdı. Yapılan denetimlerde gramaj, hijyen, yetki ve eğitim belgeleri ile işyeri düzeni ve personelinin kurallara uygunluğu incelendi. Bu konulara aykırı tutum içindeki işletmeler hakkında yasal işlem uygulandı.


Konuyla ilgili açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu "Belediye olarak işletmelere yönelik düzenli şekilde denetimlerimizi sürdürüyoruz. Ramazan ayı nedeniyle, halkımızın sağlıklı ve kaliteli ürün tüketebilmesi için bu denetimlerimizi daha da sıklaştırdık. Denetimler sırasında birtakım eksiklikler, olumsuzluklarla karşılaşsak da, genel manada işletmelerimizin kurallara uyduğunu söyleyebiliriz. 

Uymayanlara da zaten gereken cezai müeyyideyi yapıyoruz. Bu denetimler, vatandaşlarımızı olduğu kadar, işletme sahiplerini de memnun ediyor. Ekiplerimiz bu gibi hassas konulara gerekli itinayı fazlasıyla gösteriyor. Gıda ve beraberinde sağlık üzerinde büyük bir özenle durduğumuz konulardandır. Bizler denetim anlamında halkımızın sağlığı için gerekli özveriyi gösterdiğimizi belirtmek isterim. Yoğun geçecek Ramazan Bayramı alışverişlerinin hem halkımıza hem esnafımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER