Kuyumcu soygununu aydınlatan polislere başarı belgesi verildi

Marmaris’te yaşanan 5 milyonluk soygunu aydınlatan İlçe Emniyet Müdrülüğü Asayiş Şubede görevli polis memurlarına başarı belgesi verildi

Kuyumcu soygununu aydınlatan polislere başarı belgesi verildi

. Yine aynı polis memurları asayiş olayı çözmede 3 kez üst üste başarı gösterdikleri için aynı zamanda üstün başarı belgesi de almaya hak kazandı. 

Marmaris’te gerçekleştirilen 5 milyonluk kuyumcu soygununu aydınlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri’ne Kaymakam Celalettin Yüksel tarafından başarı ve üstün başarı belgesi verildi. Marmaris’te 16 Haziran’da Merzifonlu Pasajı’nda bulunan Ahmet Malik’e ait kuyumcu yanında çalışan C.İ tarafından soyulmuştu. Sabaha karşı tezgâhtar olarak çalıştığı kuyumcuyu soyarak kayıplara karışan C.İ şirketin kiralık aracı ve yanında olduğu ileri sürülen Ukraynalı sevgilisi ile İstanbul’a kaçmıştı. O tarihten itibaren teknik ve fiziki takip yaparak zanlıyı ve yakınlarını takibe alan polis, C.İ.’nin Türkiye-Gürcistan arasındaki Sarp sınırında işlemleri sırasında sahte pasaportla geçmeye çalışırken yakaladı.
İfadesi alınan zanlı kuzeni ile birlikte tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çalınan ziynetlerde kuyumcu Ahmet Malik’e teslim edildi. Nisan ayında gerçekleşen soygunu olayın üzerinden 2 ay geçtikten sonra çözen Asayiş Büro Ekiplerinde görevli 6 polis memuruna başarı belgesi başarı belgesi, aynı performansı 3 defadan fazla sergiledikleri için de aynı zamanda Üstün Başarı Belgesi takdim edildi.
Kaymakamlık’ta gerçekleştirilen törende ayrıca içerisinde 23 bin lira nakit para ve birçok kredi kartı bulunan çantayı Kordon Caddesi’nde bulan ve sahibine ulaşması konusunda çaba gösteren Trafik Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Işık’a da başarı belgesi takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER