Hava destekli uyuşturucu operasyonu! (GÖRÜNTÜLÜ)

Arnavutluk'tan Türkiye'ye getirilmek istenen 1 buçuk ton uyuşturucu için jandarma düğmeye bastı. Muğla açıklarında yapılan hava destekli operasyonda uyuşturucu ile birlikte 3 kişi silahlarıyla ele geçirildi.

Hava destekli uyuşturucu operasyonu! (GÖRÜNTÜLÜ)

İzmir İl Jandarma Komutanlığınca, kaçakçılığın önlenmesi, terör ve organize suç örgütlerinin finans kaynaklarının kurutulması, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımının önlenmesi ile suç ve suçlularla mücadele kapsamında yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Muğla Fethiye yakınlarında deniz üzerindeki bir gemiye operasyon düzenlendi.
İzmir ve Torbali Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordine ve talimatları doğrultusunda, İzmir İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Arnavutluk'tan deniz yoluyla Türkiye’ye getirilecek yüklü miktarda skunk maddesi ile ilgili yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda; Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile koordineli olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı desteği ile Muğla Fethiye açıklarında sabaha karşı yapılan operasyonla yaklaşık 1,5 ton skunk maddesi ele geçirildiği belirtildi. Olay ile ilgili 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken şüphelilerin üzerlerinde ele geçirilen 3 adet tabancaya da el konuldu.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 12:53

Hasan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER