banner249

Denizlispor taraftarlarına silahlı saldırı!

Fethiyespor-Denizlispor karşılaşması için Fethiye'ye gitmekte olan Denizlispor taraftar grubu, Burdur'un Çavdır ilçesinde yaşanan şiddetli bir olayın hedefi oldu. Otobüsleri, mola için girdikleri benzin istasyonunda çıkan kavga sonucu silahlı saldırıya uğradılar.

Denizlispor taraftarlarına silahlı saldırı!
banner240

Denizli'den Fethiye'ye gitmek üzere yola çıkan Denizlispor taraftarları, mola vermek için Burdur'un Çavdır ilçesine bağlı Söğüt beldesinde bulunan bir benzin istasyonuna geldiler. Ancak, benzinlik işletme sahibi H.Ç.'nin taraftarlara yönelik küfürlü tezahürat ve konuşma yapmamaları konusundaki uyarısı, tartışmaya dönüştü ve kavgaya yol açtı. Bu kavga sırasında, benzinlik sahibi H.Ç. ile yanındaki Y.A. ve benzinlik çalışanı H.K. yaralandılar.

Kavga haberi çevreye yayıldığında, Söğüt beldesinden 100-150 kişilik bir grup benzinliğe gelerek Denizlispor taraftarlarının otobüsünü kuşattı. Taş ve sopalarla saldırıya geçen bu grup içinden bir kişi ise yanında getirdiği bir tüfekle otobüse ateş etti. Şans eseri, olayda yaralanan olmazken, olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri kalabalığı dağıtarak güvenliği sağladılar.

Olayın ardından, otobüsler güvende olduğundan ve taraftarlar emniyet altında olduğundan, jandarma karakoluna götürüldü. Jandarma ekipleri, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlattılar.

Bu şiddet olayı, spor etkinliklerinin güvenliğinin sağlanması gerekliliğini bir kez daha hatırlatıyor ve benzer olayların önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını gerektiriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2023, 22:21

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210