Bu senaryo filmlerde yok!

Afyonkarahisar’da, kocasının camiye namaza gittiğini fırsat bilen dolandırıcılar 62 yaşındaki kadını telefonla arayarak ‘biz polisiz kocanı borcu dolayısı ile tutukladık, evdeki birtakım altın ve paraları almaya geleceğiz’ diyerek dolandırmaya çalıştılar, ancak yalancının mumu yatsıya kadar yandı.

Bu senaryo filmlerde yok!

Olay, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi Suvermez Caddesi, Kaya Sokakta meydana geldi. Pembe D., isimli kadının evini gözetleyen kocası Atilla D.’nin camiye gittiğini gören telefon dolandırıcıları yaşlı kadını arayarak, ‘Emniyette arıyoruz, kocanın nakliyecilik yaptığı dönemden kalma borcu dolayısıyla tutukladık. 


Şu an emniyette yanımızda ifadesini aldık. Evde birtakım cumhuriyet altını ve bir miktar para varmış. Evden ayrılma aramaya geleceğiz. Onu gönderin ya da biz almaya gelelim. Sonra kocanızı serbest bırakırız’ dediler. Telefonun kapanmasıyla şaşkınlık ve korku içerisinde kalan Pembe D. kocasını aradı. Fakat o sırada namazı kılan kocasının telefonu kapalı olunca, hemen yan sokakta oturan kızına haber verdi. Kızının gelmesiyle olay önce tanıdık bir polise, ardından ilçe emniyete bildirildi. Atilla D.’ye ulaşabilecekleri birkaç tanıdık insanlara da telefon ederek dolandırılmaktan son anda kurtuldular. 

“İNANMAMAK ELDE DEĞİL” 
Telefon dolandırıcıların ağına düşmekten son anda kurtulan 62 yaşındaki Pembe D. başından geçenleri şöyle anlattı: “Hasta yatıyordum. Telefonum çaldı ve açtım. Bana telefonda kocanın nakliyecilikten kalma borcu varmış ödememiş. Atilla beyi tutukladık şimdi yanımızda emniyette. İfadesini aldık. 

Evinizde birtakım cumhuriyet altını ve bir miktar para varmış, evden bir yere ayrılma. Gelip evi ve seni arayacağız. O altınları ve parayı bize ver kocanın borcu kapansın, onu serbest bırakalım dediler. Ne gezer para altın falan. Bir yüzüğüm, üç beş lirada para var gelin bakın dedim ne deyim. Arayan öyle bir ikna edici ses tonu ile konuşuyordu ki inanmamak elde değil. 

Korktum kızımı aradım. Babanı tutuklamışlar borçtan koş gel dedim. O gelince de tanıdık polis vardı onu ve birkaç akrabamızı aradık durumu anlattık. Sağolsunlar onlar dolandırıcı sakın inanmayın, para falan da vermeyin dediler. Emniyete yönlendirdiler bizi. Emniyetteki polislere de durumu bildirdik. Onlarda korkmamamızı söylediler. Kocamın tutuklanmadığını, arayanların dolandırıcı olduğunu bildirdiler. 

En ufak bir olayda hemen gelmek için haber bekliyoruz dediler. Biraz rahatladık tabi. Ama bu adam neredeydi diye merak ettim. Sonra aradı o da. Camiye namaza girmiş. Ondan telefonunu kapatmış. Nereden bileyim hastaydım, aklıma bile gelmedi. Sonra zaten ne arayan oldu bir daha ne de soran. 

Bunu yapan, bizi bilen, ya da takip eden birisi. Yoksa nereden bilsin kocamın eskiden ne iş yaptığını, evimizi falan. Allah korusun.” Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER