banner249

Aktaşlar Çetesine darbe!

Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Kafes Operasyonu" kapsamında, İzmir merkezli Manisa, Konya ve Kayseri illerinde yapılan baskınlar sonucunda 26 kişi gözaltına alındı. Bu operasyonla birlikte "Aktaşlar Çetesi" ve silah ticareti yapan çeteler çökertildi.

Aktaşlar Çetesine darbe!
banner240

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "31 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes Operasyonu çerçevesinde 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda 307 şüpheli şahıs yakalandı" ifadelerini kullandı.

İzmir, Manisa, Konya ve Kayseri gibi illerde gerçekleştirilen operasyonlarda, Aktaşlar ve diğer suç örgütlerine mensup kişilere yönelik 72 ekip ve 142 personelin katılımıyla baskınlar düzenlendi. Bu operasyonlar neticesinde 26 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda ise 8 adet tabanca, 11 adet pompalı tüfek, 32 adet kartuş, 377 adet fişek, 7 adet uyuşturucu hap, 1 adet balistik yelek, 5 adet tabanca şarjörü ve 9 adet tüfek şarjörü ele geçirildi.

Daha önceki operasyonlarda da aynı çetelere yönelik yapılan çalışmalarda 7 adet tabanca, 6 adet şarjör ve 18 fişek bulunmuştu. Toplamda ise iki operasyon sonucunda 15 adet tabanca, 395 fişek, 11 adet tüfek, 1 adet balistik yelek, 11 adet tabanca şarjörü, 9 adet tüfek şarjörü ve 7 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

"Kafes Operasyonu" ile suç örgütlerine karşı etkili bir darbe vurulduğu belirtilirken, gözaltına alınan şüphelilerin yargılama sürecinin başladığı bildirildi.

Erol Uçkan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner252

banner210